Mieszkanie w Zgorzelcu – nabór wniosków

Burmistrz Miasta Zgorzelec wyznaczył termin przeprowadzenia naboru wniosków o zawarcie umów najmu lokali mieszkalnych w budynkach przy ul. Lubańskiej w Zgorzelcu. Nabór przeprowadzony zostanie w terminie od dnia 04.09.2023 r. do dnia 06.10.2023 r.

You are currently viewing Mieszkanie w Zgorzelcu – nabór wniosków

Formularze wniosków wraz z załącznikami można pobrać:

Wypełniony i podpisany wniosek o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego wraz z załącznikami należy w wyznaczonym terminie, w zamkniętej kopercie z dopiskiem „NABÓR WNIOSKÓW O ZAWARCIE UMÓW NAJMU LOKALI MIESZKALNYCH PRZY UL. LUBAŃSKIEJ W ZGORZELCU” dostarczyć:

 1. osobiście: do Punktu Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zgorzelec,
 2. wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Zgorzelec, ul. Domańskiego 7, 59-900 Zgorzelec (decyduje data stempla pocztowego)

 

 

Kto i na jakich zasadach może zostać najemcą
Wniosek o zawarcie umowy najmu złożyć może każda osoba pełnoletnia bez ograniczeń, natomiast po zakończeniu naboru wnioski zostaną poddane ocenie punktowej zgodnie z treścią uchwały nr 538/2023 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 29 czerwca 2023 r., w której określone zostały kryteria pierwszeństwa wraz z przypisaną do nich punktacją.

Po rozpatrzeniu wniosków i dokonaniu ich oceny punktowej sporządzimy listę uszeregowaną w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów – zwaną dalej Listą najemców.

W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez wielu wnioskodawców, o miejscu na Liście najemców zadecyduje kolejność wpływ wniosku.

Ostateczna Listę najemców wraz z liczbą punktów uzyskanych po weryfikacji i pozycją na liście, opublikujemy na stronie internetowej Urzędu Miasta Zgorzelec. Będzie ona również  wywieszona na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Zgorzelec.

O mieszkaniach
Do wynajęcia przygotowane jest 221 mieszkań, o średniej powierzchni użytkowej od 30,63 m2 do 75,76 m2.

Mieszkania są jedno, dwu, trzy i czteropokojowe. We wszystkich mieszkaniach na podłogach położone są panele. W łazienkach i kuchniach (bądź aneksach kuchennych) na podłogach
i ścianach położone są kafelki. Łazienki i toalety wyposażone są w urządzenia sanitarne (wanny, kabiny prysznicowe, umywalki, szafki pod umywalkami i muszle klozetowe). Mieszkania posiadają balkon, taras lub loggie. Część mieszkań przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie budynki wyposażone są w windy.

Mieszkania w Zgorzelcu przeznaczone są wyłącznie na wynajem – bez możliwości dojścia do własności.
Wysokość kaucji zabezpieczającej umowę najmu lokalu mieszkalnego stanowi 3-krotność miesięcznego czynszu.
Planowana stawka czynszu wynosi 41,50zł / m2
Opłaty za media nie są wliczone w czynsz.

Gmina Miejska Zgorzelec wystąpi do Banku Gospodarstwa Krajowego w sprawie umożliwienia najemcom uzyskania dopłat do czynszu. Warunki uzyskania dopłat oraz ich wysokość reguluje ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania.

Informacje w sprawie naboru wniosków:
Wydział Gospodarki Nieruchomościami, tel. 75 77 59 900 wew. 0173, 0174 lub 0170.

Wnioski do pobrania

Loading

Ten post ma 6 komentarzy

 1. Eryk

  Dziadostwo

 2. Opex

  Ceny takie same albo i wyższe jak na rynku lokalnym w Zgorzelcu.
  Żadna rewelacja. Tyle że nowe.
  Dodatkowo na rynku lokalnym mieszkania mają ten plus że kuchnia jest kompletnie wyposażona.

 3. Zgorzelczanin

  Czyli stawka za wynajm tyle samo co stawki u prywatnych ludzi. Interes życia po prostu hahahaha. Żenada, jak z panelami na dachach. Darmowy prąd dla państwa, od kupowany za 1/4 ceny a sprzedawany w nocy za 6/4 ceny. To samo mieszkania, wybudowane za pieniądze z budżetu państwa który jets dzięki nam, podatnikom, a wynajmowane za normalne stawki. ŻENADA przez duże Ż.

 4. Lukasz

  A po co? U niemca taniej i prosciej

 5. Mieszkanka

  Nasza władza CHOJNA.
  Promocja śmiechu warta.
  Dotacje do czynszu przez parę lat, a potem sobie odbiorą z nawiązką i ludzie na ulicy wylądują, bo nie będzie ich stać.

 6. Kto ustali stawkę? Nazwisko proszę

  Teraz mam taniej u prywatnego .

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama