Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza na wystawę

Spotkania w Parku Nadnyskim – Fotografie przyrodnicze Jana Toloko. Otwarcie wystawy i spotkanie z autorami – Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, sobota, 4.11.2023, 16:00.

You are currently viewing Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza na wystawę

Od dwóch lat w każdy sobotni poranek w Parku Nadnyskim odbywają się spotkania z cyklu parkrun, polegające na wspólnym pokonywaniu 5-kilometrowej trasy wiodącej malowniczo wzdłuż naszej Nysy Łużyckiej, między dwoma zgorzeleckimi mostami granicznymi: kolejowym i pieszo-samochodowym.

O organizację tych wydarzeń dbają co tydzień wolontariusze, a jednym z najbardziej kreatywnych z nich jest dokumentujący niemal każde spotkanie Jan Toloko. Fotografia i obserwacja przyrody to Jego wielkie, ale nie jedyne hobby. Jest również zapalonym kolarzem, schodził wszystkie okoliczne góry, a spacerując po Parku Nadnyskim wielu spotykanym tu zwierzętom ponadawał nawet imiona – przecież widzą się tak często, a one pozują do zdjęć, które teraz możemy podziwiać w Miejskim Domu Kultury.

Na wystawie prezentowanych jest 40 fotografii – i był to bardzo trudny wybór. Są ich przecież tysiące, a co tydzień powstają kolejne! Nie prezentujemy tu jednak zdjęć uczestniczek i uczestników, a tych, którzy zamieszkują okolice Nysy Łużyckiej na stałe – to mieszkańcy Parku Nadnyskiego. Biegając czy spacerując nie tak łatwo ich dostrzec, dlatego cieszymy się bardzo, że towarzyszy nam Jan ze swoim aparatem.

 

 

Najbogatszą galerią zdjęć autora są cotygodniowe albumy na facebookowym profilu inicjatywy parkrun Park Nadnyski – zachęcamy do ich przeglądania. I pamiętajcie – Wy również możecie się na nich znaleźć!

Otwarcie wystawy połączone będzie z akcją charytatywną: przekazując dowolną kwotę do puszki Inicjatywy dla Zwierząt – Schroniska dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej, będzie można zarezerwować fotografię, którą chciałoby się zabrać ze sobą do domu. Odbiór będzie możliwy po zakończeniu ekspozycji – najpierw w MDK, a od soboty 18.11 na kolejnych spotkaniach parkrun. Wystawa potrwa do 14.11.2023.

Czym jest parkrun?

Parkrun to bezpłatne spotkania sportowo-towarzysko-rekreacyjne odbywające się w każdą sobotę o godzinie 9:00, w ramach których uczestniczki/uczestnicy pokonują dystans 5 km w dogodnej dla siebie formie: spacerem, marszem, truchtem lub biegiem, lub biorą w nich udział jako wolontariusze – organizując spotkanie.
Zapraszamy do jednorazowej, bezpłatnej rejestracji i udziału w spotkaniach w dowolnej lokalizacji – jest ich obecnie ponad 2000 na 5 kontynentach, z czego niemal 100 w Polsce.

Dowiedz się więcej na www.parkrun.pl/parknadnyski
Wystawa towarzysząca jubileuszowi setnej edycji parkrun w Parku Nadnyskimi inauguracji projektu parkrun zrealizowanego w ramach Zgorzeleckiego Budżetu Obywatelskiego.

Wystawa została sfinansowana ze środków Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu.

Źródło: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama