Mandat za HDK w Zgorzelcu

Sygnał od czytelnika – Uprzejmie proszę o nagłośnienie problemu „wlepiania mandatów” podczas przeprowadzanych akcji Honorowego Poboru Krwi w naszym mieście.

You are currently viewing Mandat za HDK w Zgorzelcu

Dziś (03.07.2023r.) po powrocie do auta za wycieraczką swojej przedniej szyby znalazłem zawiadomienie o nałożonej karze 200 zł za parkowanie w rejonie krwiobusu tj. przy Centrum Sportowo-rekreacyjnym w Zgorzelcu.

Przecież to jest jakiś skandal! Co będzie dalej? Następnym krokiem będzie karanie mandatami kierowców za nieprawidłowy postój podczas ratowania poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych? Po krótkim wywiadzie w krwiobusie z pracownikami RCKiK Wałbrzych oraz innymi honorowymi dawcami krwi uzyskałem informacje, że tego typu haniebne praktyki zdarzały się już wielokrotnie w przeszłości…

 

 

Nie można tego tak zostawić! Nie można pozwolić na karanie osób, które ratują innym zdrowie, a niejednokrotnie także i życie…

Czytelnik

Loading

Ten post ma 13 komentarzy

 1. Pan Miły

  Ja tam wyczytałem że mandat kosztuje 75 zł. Ale cóż, nie wszyscy czytają ze zrozumieniem. Lepiej jończyć w internetach.

  1. Stx

   Ty jesteś dekiel czy co chodzi o sam fakt a nie o kwotę

  2. Hohoho....

   Tam pisze za brak ważnego biletu czyli czas minął i koniec mandacik

 2. jagi detailing

  NIE MAJA JAK TEGO ŚCIAGNAC,WIEC NIE PLACIC ZA TAKIE MANDATY

  1. NieSkąpiec

   A wystarczy wykupić bilet parkingowy na odpowiedni czas zamiast płakać w internecie 🙂

 3. Pan Miły

  jogi detailing- kiedyś można się zdziwić.

 4. Nowy świat

  👍👍Super.Trzeba informować o podobnych sytuacjach.Dziwne,płatne parkingi.Uważać na parking w Zgorzelcu przy Aldi…Tylko 90 zł a czas nie przekroczony!!

 5. buldoczek

  Krew jest w cenie to trzeba płacić .

  1. Krwiodawca

   Też oddaje krew parkuję dalej na darmowym. I idę z buta. Korona z głowy mi nie spadnie bo jej nie mam. Oddaje krew dla innych a nie dla własnych przywilejów. Choć nie raz poczułem się jak bydło przy oddawaniu. Oddaje nadal i o ile zdrowie pozwoli oddawać będę nadal. Nie ukrywam czasem też sobie ponarzekam jak to Polak ma we krwi

 6. Lokalny

  Ty tak na poważnie z tym czytaniem ze zrozumieniem? „Nalicza się niniejszym opłatę dodatkową w kwocie 200 zł”. Dopiero niżej jest mowa o tym, iż w przypadku opłaty do 3 dni zostanie ona obniżona do 75 zł. Mandat wynosi więc 200 zł – spełnisz warunek co do czasu zapłaty, to łaskawie gościowi, który oddawał krew obniżą go do 75 zł. Jak któregoś dnia Ty „miły panie” albo Twój dzieciak będzie potrzebować krwi, to nie będziesz więcej pisać w tych kwestiach o „jątrzeniu w internetach”.

 7. Marek

  Jak się parkuje na parkingu płatnym trzeba się liczyć z otrzymaniem takiego kwitka w przypadku braku uiszczenia opłaty. Nikt nie będzie szukał kierowcy i pytał w jakim celu zaparkował. Nie chcesz płacić parkuj gdzie indziej i przejdź się kawałek na nogach.

 8. Przemo

  Źle zaparkował to należy się mandat proste. Zkąd strażnik miejski lub policjant miał wiedzieć, że szedł oddać krew. A po 2 to żadne usprawiedliwienie. Trzeba było zapłacić za parking

 9. nono

  Oni to wlepiają nawet mandat samochodom stojącym na drodze albo za ich „placem” na samozwańczej drodze dojazdowej do nowych blokowisk… Ktoś się powinien tym zająć i to ostro.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama