Mamy mistrza Polski!

Marcel Iwański wywalczył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Zawodnik UKS Warrior okazał się bezkonkurencyjny w kategorii -65 kg.

You are currently viewing Mamy mistrza Polski!

Marcel po dwóch wygranych Pucharach Polski był rozstawiony z numerem 1. W imprezie mistrzowskiej pokonał wysoko swoich rywali nie przegrywając żadnej z rund. W turnieju wystartowała debiutantka Zuzanna Zwierzyńska. Tym razem nasza kadetka uplasowała się poza strefą medalową. Sam start Zuzi w mistrzostwach jest dużym sukcesem. Województwo dolnośląskie reprezentowało sześcioro zawodników, ale tylko Marcel stanął na podium.

– Jestem bardzo zadowolony z ambitnej postawy zgorzeleckich taekwondzistów – skomentował trener Wojciech Pawłowski. Marcel potwierdził świetną formę i wywalczył medal z najcenniejszego kruszcu. Należy dodać, że Marcel kontynuuje rodzinne sportowe tradycje. Jego brat również zdobywał medale mistrzostw Polski. Zuzia wystartowała w zawodach jako najmłodsza w kategorii kadeta i zdobyła cenne doświadczenie. Autorem zdjęć jest Mirosław Brzozowski, który utrwalił sportowe emocje uczestników OOM. Dziękuję rodzicom oraz zawodnikom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu mistrzostw.

Burmistrza Miasta Zgorzelec Pan Rafał Gronicz objął turniej patronatem honorowym, a Gmina Miejska ufundowała dla każdego uczestnika gadżety związane z przygranicznym miastem. W uroczystym otwarciu XXX OOM brali udział burmistrz Rafał Gronicz, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, prezes Dolnośląskiej Federacji Sportu Arkadiusz Zagrodnik, dyrektor SP 2 Kinga Chuda-Jaworska, wicedyrektor SP 3 Aleksandra Pluta oraz przedstawiciel PZTO Krzysztof Łabutka. Cheerleaderki Inna Show uświetniły swoim pokazem otwarcie zawodów. Dzięki sponsorowi firmie Citronex wszyscy sportowcy spróbowali dających wiele energii bananów.

W klasyfikacji medalowej XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Dolny Śląsk 2024 woj. dolnośląskie zajęło 6 miejsce spośród wszystkich województw, zdobywając 15 złotych medali, 3 srebrne i 24 brązowe. W dniach 13 kwietnia-12 maja 2024 roku rozegrano 18 konkurencji: szachy, zapasy klasyczne, gimnastyka sportowa, boks, zapasy wolne, judo K, judo M, zapasy kobiet, piłka ręczna M, piłka ręczna K, szermierka, badminton, piłka siatkowa M, piłka siatkowa K, tenis stołowy, gimnastyka artystyczna, trampolina oraz w hali PGE Turów Arena – taekwondo olimpijskie.

Źródło: UKS Warrior Zgorzelec