Liczba pracujących przekroczyła 17 mln

Po raz pierwszy w historii liczba pracujących przekroczyła 17 mln osób — wynika z najnowszych danych Eurostatu.

You are currently viewing Liczba pracujących przekroczyła 17 mln

Liczba pracujących w Polsce w pierwszym kwartale 2023 r. sięgnęła 17 mln 62 tys. osób, co oznacza wzrost o niemal 110 tys. osób względem ostatniego kwartału minionego roku. To najwyższy wynik w historii.

Jeśli liczbę porównamy z pierwszym kwartałem 2022 r. okaże się, że na rynku pracy przybyło 236,9 tys. nowych pracowników. Rozciągnięcie tej perspektywy do trzech lat automatycznie powiększy to grono do 790,5 tys. osób. Dla skali zauważmy, że to nawet więcej niż liczy drugie najbardziej ludne miasto w Polsce, czyli Kraków.

Historyczny moment polskiej gospodarki

Po raz pierwszy liczba pracujących w Polsce przekroczyła 17 mln osób.

„Trochę bum”

Z taką sytuacją w Polsce nie mieliśmy jeszcze do czynienia. „Trochę bum. Według najnowszych danych Eurostat po raz pierwszy w historii w Polsce w gospodarce pracowało ponad 17 mln osób” — pisze na Twitterze Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora w Polskim Instytucie Ekonomicznym.

Ekspert równocześnie wyjaśnia, że Eurostat liczbę pracujących mierzy nieco inaczej, niż wygląda to w przypadku krajowej metodologii. Za pracujących uznaje bowiem nie tylko etatowych pracowników, ale także samozatrudnionych i rezydentów na terytorium kraju. Równocześnie dane nie są wyrównywane sezonowo.

Źródło: businessinsider.com.pl

Loading

Ten post ma 3 komentarzy

  1. dyzio partner

    i za pracę dostają jałmużnę

  2. Obywatel

    Znaczy od kiedy zaczęli liczyć ? cyt.”Po raz pierwszy w historii liczba pracujących przekroczyła 17 mln osób” raczej historie mamy długą

  3. Xyz

    Ukraincy robia nam statystyki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama