Konkurs na wsparcie projektów społecznych – MINIGRANTY

Zapraszamy do udziału w konkursie mającym na celu wsparcie projektów społecznych. Projekt ma na celu wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego poprzez rozwój młodych organizacji oraz zachęcanie do tworzenia nowych inicjatyw pozarządowych. Tematyka projektów jest dowolna, pod warunkiem, że są to projekty społeczne, które adresują ważne kwestie lub rozwiązują istotne problemy lokalnych społeczności. Planowane jest przyznanie 20 dotacji. […]

You are currently viewing Konkurs na wsparcie projektów społecznych – MINIGRANTY

Zapraszamy do udziału w konkursie mającym na celu wsparcie projektów społecznych. Projekt ma na celu wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego poprzez rozwój młodych organizacji oraz zachęcanie do tworzenia nowych inicjatyw pozarządowych. Tematyka projektów jest dowolna, pod warunkiem, że są to projekty społeczne, które adresują ważne kwestie lub rozwiązują istotne problemy lokalnych społeczności. Planowane jest przyznanie 20 dotacji. Natomiast projekty muszą zmieścić się w kwocie 10.000,00 PLN. To właśnie w takich społecznościach kształtuje się społeczeństwo obywatelskie.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

1. Małe organizacje pozarządowe z województwa dolnośląskiego:

– Organizacje działające nie dłużej niż 5 lat od dnia złożenia wniosku.

– Organizacje, których przychód za ostatni rok obrotowy nie przekroczył 50 tys. zł.

2. Grupy nieformalne działające na Dolnym Śląsku:

– Składające się z minimum trzech osób, które nie posiadają osobowości prawnej.

– Mogą składać wnioski samodzielnie lub za pośrednictwem wybranego patrona – organizacji pozarządowej.

Wnioski można składać od 21 czerwca do 15 lipca 2024 roku.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie konkursu regrantingowego: https://odraniemen.org/son-sprawy-organizacji/konkurs-regrantingowy-niw-crso-2024/?

 

Źródło: odraniemen.org

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama