Koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Nysa – Neisse 2023

Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Nysa – Neisse pod dyrekcją Dalibora Tuž serdecznie zaprasza miłośników muzyki symfonicznej, melomanów i przyjaciół zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej na koncert symfoniczny, który odbędzie się w sobotę, 2 września o godz. 18:30 w kościele św. Bonifacego w Zgorzelcu. Wstęp wolny.

You are currently viewing Koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Nysa – Neisse 2023

Członkami Orkiestry są uczniowie trzech partnerskich szkół muzycznych leżących po dwóch stronach Nysy Łużyckiej: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu, Musikschule Johann Adam Hiller w Görlitz i Okręgowa Szkoła Muzyczna Dreiländereck w Löbau.

 

 

Polsko-niemiecka młodzież po tygodniowych Warsztatach Orkiestrowych zaprezentuje utwory kompozytorów czeskich, polskich i niemieckich. Wśród kompozycji sobotniego wieczoru usłyszymy m.in. muzykę filmową Wojciecha Kilara, w tym Poloneza z filmu Pan Tadeusz. Atrakcyjny repertuar, potężne brzmienie 60-osobowej orkiestry symfonicznej i energia młodych muzyków to największe atuty koncertu. Projekt warsztatowy odbył się przy wsparciu Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Gdzie: kościół św. Bonifacego w Zgorzelcu
Kiedy: 2 września, godz. 18:30

Koncert odbywa się w ramach projektu „Muzyka dla Zgorzelca” dofinansowanego z budżetu Miasta Zgorzelec, Gminy Zgorzelec, Powiatu Zgorzeleckiego, przy wsparciu Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Zgorzelcu oraz Zgorzeleckiego Towarzystwa Muzycznego.

Źródło: PSM w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama