Kolejni cudzoziemcy zatrzymani

Straży Graniczna zatrzymała czterech Egipcjan usiłujący niezgodnie z prawem dostać się do Niemiec.

You are currently viewing Kolejni cudzoziemcy zatrzymani

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali czterech cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, wjechali do Polski nielegalnie oraz usiłowali niezgodnie z prawem przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Razem z nimi zatrzymano obywatela Ukrainy, który pomagał w popełnieniu przestępstwa.

Do zatrzymania doszło w powiecie zgorzeleckim, na jednaj z dróg prowadzących do granicy z Niemcami. Kierujący autem osobowym 32-letni obywatel Ukrainy przewoził 4 innych cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów stwierdzających ich tożsamość i obywatelstwo. Cudzoziemcy oświadczyli, że są obywatelami Egiptu i udają się do Niemiec, a Ukrainiec miał ich doprowadzić do linii granicy i wskazać dogodne miejsce do jej przekroczenia.

Obywatel Ukrainy posiadający polską kartę pobytu został zatrzymany za udzielenie pomocy 4 migrantom w usiłowaniu przekroczenia wbrew przepisom granicy państwowej z Polski do Niemiec.  Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Z zatrzymanymi cudzoziemcami trwają dalsze czynności procesowe z udziałem tłumacza.

mjr SG Joanna Konieczniak

Rzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Ewa

    Powinien ukrainiec byc wyslany do ukrainy na front a nie siedziec w naszym wiezieniu i jeszcze mamy go karmic , jezeli wogole otrzyma jakis wyrok

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama