Flagi dla mieszkańców

W piątek, 28 kwietnia, przed zgorzeleckim urzędem Burmistrz Rafał Gronicz rozdawał licznie zgromadzonym mieszkańcom flagi narodowe. W tym roku flagi zostały wydawane odpowiednio wcześniej, aby wszyscy chętni mogli eksponować biało-czerwoną podczas nadchodzących świąt majowych.

You are currently viewing Flagi dla mieszkańców

Była to kolejna odsłona akcji dystrybucji flag, którą Miasto Zgorzelec zapoczątkowało w 2007 roku. Na przestrzeni 16 lat w ręce mieszkańców trafiło już łącznie 6500 flag.

Flagę można było również otrzymać w sobotę 29 kwietnia biorąc udział w parkrunie, który cyklicznie odbywa się w zgorzeleckim Parku Nadnyskim.

 

 

Obchodzony 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to jedno z najmłodszych świąt państwowych – zostało ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych. Zachęcamy mieszkańców, aby w dniu dzisiejszym okazać szczególną jedność i dumę z naszego dziedzictwa wywieszając ją np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.

Źródło: zgorzelec.eu

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. dyzio psk

    a mozna wywiesic flage Ukrainy?

  2. RobolKamenz

    Nie zdążyłem bo kleiłem dzisiaj buty w fabryce

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama