KAS skontrolowała targowisko w Sieniawce

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeprowadzili kontrole na targowisku w Sieniawce. Na miejscu zabezpieczyli ponad 335 tys. szt. papierosów i 114 kg krojonego tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Gdyby wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 466 tys. zł z tytułu podatku akcyzowego.

You are currently viewing KAS skontrolowała targowisko w Sieniawce

Targowisko w Sieniawce

Zgorzeleccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu przeprowadzili działania na targowisku w Sieniawce ukierunkowane na obrót nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Podczas dwóch kontroli wykryli w otwartych pomieszczeniach gospodarczych oraz między stoiskami handlowymi ponad 335 tys. szt. papierosów (16 760 paczek) i 114 kg krojonego tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Zatrzymany towar został zajęty do postępowania karno-skarbowego.

 

 

Sprzedaż wyrobów tytoniowych tylko ze znakami akcyzy 

Przypominamy, że w obrocie handlowym nie mogą występować papierosy i tytoń bez znaków akcyzy. Przy legalnych wyrobach przeznaczonych do sprzedaży cały proces produkcji, skład i jakość – są kontrolowane przez odpowiednie służby.

Nielegalne wyroby tytoniowe nie spełniają norm jakościowych, a także w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje – zagrażają zdrowiu i życiu.

Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek

rzecznik prasowy

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama