Jan Michalski został Radnym Sejmiku Dolnośląskiego

Radny Jan Michalski pochodzi ze Zgorzelca. Kandydował z okręgu jeleniogórskiego.

You are currently viewing Jan Michalski został Radnym Sejmiku Dolnośląskiego

Podczas 61. sesji sejmiku dolnośląskiego odbyło się zaprzysiężenie nowego radnego wojewódzkiego.

Poprzedni radny z ramienia KO Marcin Zawiła został senatorem. Jego miejsce w ławach sejmikowych zajął Jan Michalski, który uzyskał po Zawile w okręgu jeleniogórskim najlepszy wynik i kandydował także z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Michalski jest członkiem Platformy Obywatelskiej i mieszkańcem Zgorzelca. W sejmiku wstąpił do klubu Koalicji Obywatelskiej.

– Przede mną perspektywa zaledwie kilku miesięcy do końca kadencji, więc moim zadaniem jest pilnowanie spraw, które bezpośrednio dotyczą mojego okręgu jeleniogórskiego, ale także realizowanie zadań, jakie stawiamy sobie jako klub KO. Zamierzam wpisać się w dotychczasową pracę klubu. Mam nadzieję, że zaznaczę swoją obecność w tym krótkim czasie, ale proszę nie spodziewać się po mnie realizacji samotnej polityki i rewolucji – przyznał Michalski.

 

 

Najbardziej na sercu leży mu sprawa Funduszu Sprawiedliwej Transformacji dla regionu turoszowskiego, która do tej pory nie została zrealizowana. Jak dodał, nie wie, czy będzie kandydował w zbliżających się wyborach samorządowych. Jego zdaniem na ten moment jest za wcześnie, by to ogłaszać. Jak ocenia trwałość obecnej koalicji rządzącej na Dolnym Śląsku?

– Mam nadzieję, że wybory parlamentarne wpłyną na wybory samorządowe i niektórzy przejrzą na oczy – podsumowuje nowy radny.

Źródło: gazetawroclawska.pl

Loading

Reklama
Reklama