Jak zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy?

Szukasz zatrudnienia? Codziennie przeglądasz aktualne oferty pracy, ale nadal nikt nie zaprasza Cię na rozmowę lub wysyła wiadomość z odmową?

You are currently viewing Jak zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy?

Taka sytuacja dotyka bardzo dużą ilość osób, które chciałyby zdobyć nową posadę. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zwiększenie swoich szans na znalezienie pracy. Sprawdź je sam!

Sprawdź swoje profile w mediach społecznościowych

W dobie Internetu rekruterzy coraz częściej sprawdzają profile kandydatów w mediach społecznościowych. Pracodawca, widząc niestosowne zdjęcia z imprezy czy posty promujące negatywne postawy, zapewne odrzuci kandydaturę takiej osoby. Przed aplikowaniem sprawdź więc swoje profile pod tym kątem i pousuwaj wszelkie kontrowersyjne treści.

Przygotuj odpowiednie CV

Jak wiadomo, CV to podstawowy dokument, który jest odzwierciedleniem osoby kandydata oraz jego doświadczenia. Warto więc zadbać o jego profesjonalny wygląd. Zawsze twórz życiorys na podstawie danej oferty pracy — masowo wysyłane CV w odpowiedzi na kilka ogłoszeń może nie zostać pozytywnie odebrane. Wszystkie informacje zawarte w dokumencie staraj się dopasować pod dane zawarte w ogłoszeniu o pracę. Jednocześnie zadbaj o odpowiednią szatę graficzną i zdjęcie. Spraw, by Twoje CV mogło wyróżnić się na tle dokumentów kandydatów, przyciągając wzrok rekrutera.

Nie wysyłaj masowo aplikacji

Wyobraź sobie sytuację, że dostajesz odpowiedź z zaproszeniem na rozmowę rekrutacyjną. Przez masowe wysyłanie aplikacji w odpowiedzi na ogłoszenie nie pamiętasz jednak, na jakie stanowisko aplikowałeś. Podczas wysyłania CV staraj się więc nie wysyłać odpowiedzi na wiele ogłoszeń w tym samym czasie. Przeglądając oferty, wybieraj jedynie te dopasowane do Ciebie. Nie warto aplikować na propozycje zatrudnienia, która Cię w ogóle nie interesuje. W ten sposób tylko stracisz chęć do pracy. Jeżeli więc chcesz znaleźć pracę marzeń, poświęć czas na selekcję ogłoszeń o pracę.

Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej

Jeżeli już przejdziesz przez kolejny etap rekrutacji i zostaniesz zaproszony na rozmowę, postaraj pokazać się z jak najlepszej strony. Przed spotkaniem sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań i ułóż do nich odpowiedzi. Jednocześnie zapoznaj się z celami firmy i jej charakterystyką. Również postaraj się przygotować odpowiedź na pytania o Twoje kompetencje czy zdobyte doświadczenie.

Loading

Reklama
Reklama