Był poszukiwany – miał wiele na sumieniu

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego na jednej z ulic w Zawidowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi.

You are currently viewing Był poszukiwany – miał wiele na sumieniu

Podczas sprawdzania mężczyzny w dostępnych bazach danych okazało się, że ma on sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte decyzją starosty uprawnienia. Dodatkowo okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 2,5 roku więzienia. Natomiast badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest pod wpływem metamfetaminy.

Teraz 37-latek na wyrok za popełnione przestępstwa będzie oczekiwał w areszcie.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jazda samochodem pomimo cofnięcia uprawnień w drodze decyzji administracyjnej to z kolei przestępstwo z art. 180a Kodeksu karnego, które zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

W obu opisanych wyżej przypadkach sąd orzeka również obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku do nawet 15 lat.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków oprócz punktów karnych, grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, kary pieniężnej od 5000 zł do 60 000 zł może grozić kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Oprócz tego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Jeśli kierujący był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za inne przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zatrzymanie uprawnień do prowadzenia pojazdów może być w tym przypadku nawet dożywotnie.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Ry

  W końcu Sławuś złapany. Teraz trzeba trzymać kciuki za sąd, żeby tego patusa nie wypuścili przez długie lata. Nie może być tak, że ludzie boją się 1 patusa, który kradnie, niszczy, śmieci itd.

 2. Arczik

  a po co ten szit pcha sie do Seidenbergu, jaki speed, tam sie nie da jechac szybko, pajacyki tojka boją sie jechać na bogatynie bo tam by poczuli spalone gumy i tyle z poscigu, moje marionetki mundurowe

 3. Nie interesuj się

  Co az tak się bardzo cieszycie ze go niema a jego kobieta cierpi co została sama z dzieckiem aż tak wasz do szczyci ze jeździł, każdy człowiek popełniał błędy a teraz jego kobieta ledwo co się czyma

 4. Janek

  Bardzo dobrze żebyś tam zdechł patusie wreszcie bd spokój na kilka lat ,ps.a kogo interesuje ta jego ruda patologia następna kwalifikuje się do śiniawy ….zagrożenie dla społeczeństwa a druga sprawa gdzie jest jej matka ? 15 latka w ciąży z takim świrem? Zabrać to dziecko jak tylko się urodzi bo nic z tego i tak nie będzie!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama