Jak wybrać odpowiednią deskę surfskate?

Surfskate jest sportem stosunkowo nowym, którego początki zawdzięczamy pasjonatom surfingu, chcącym odtworzyć wrażenia z surfowania na lądzie. To świetna opcja nie tylko na bezwietrzne dni, gdy łapanie fal jest niemożliwe, ale również jako nowe hobby!

You are currently viewing Jak wybrać odpowiednią deskę surfskate?
Deska, z pozoru przypomina zwykłą deskorolkę, umożliwia uzyskanie odpowiedniego ślizgu na wodzie. Modeli na rynku jest wiele – sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając swoją pierwszą (lub kolejną!) deskę surfskate.

Trucki Surfskate – najważniejszy element deski

Elementem deski surfskate, który wyróżnia ją na tle jej tradycyjnych odpowiedników, jest specjalny system trucków. To właśnie one pozwalają na wierne odwzorowanie ruchów wykonywanych podczas surfowania, a co za tym idzie – odczuć towarzyszącym ślizgowi na wodzie. Skręcanie odbywa się przede wszystkim z wykorzystaniem przedniego trucka, charakteryzującego się specjalną budową, pozwalającą na jego obrót o nawet 360⁰. W rzeczywistości ich wykonanie zależy od producenta –  wiodącymi markami, zajmującymi się produkcją desek surfskate są Smoothstar, Yow oraz Carver, którzy stale poszerzają swoje kolekcje w celu jak najwierniejszego odwzorowania wrażeń z surfingu. Modele znajdziesz na stronie https://fcspolska.pl/kategoria/deski-surfskate. FCS to polski sklep, który szybko realizuje wysyłkę, pomaga z wyborem i ewentualnym serwisem deski. Warto zaufać specjalistom z doświadczeniem!

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Warto wziąć również pod uwagę przeznaczenie deski – jeżeli zależy Ci na tym, aby odczucie ze ślizgu na wodzie było jak najbardziej realistyczne, warto zastanowić się nad deską z truckami Carver C7. Na wielogodzinne jazdy i ostre zakręty pozwoli między innymi model, w którym zastosowano trucki YOW Meraki S5. Znaczenie mają również zastosowane w desce koła – początkującym zaleca się wybór tych o większej średnicy. Przy doborze idealnej deski dla siebie, trzeba również uwzględnić swój wzrost oraz wagę. Wyższe osoby powinny zdecydować się na szerszy rozstaw trucków oraz długą deskę, dzięki czemu osiągną większą stabilność oraz szybszy rozpęd. Modele krótsze idealnie sprawdzą się dla drobniejszych Riderów. W sklepie https://fcspolska.pl/ kupisz także produkty przeznaczone dla dzieci. Wspólna, rodzinna jazda na surfskate z pewnością pozytywnie wpłynie na pogłębianie relacji.

Surfskating to świetna forma aktywności fizycznej, którą uprawiać można w każdym wieku! Oprócz możliwości odtworzenia niesamowitych wrażeń, sport ten sam w sobie dostarcza wiele zabawy. Pamiętaj, by zadbać o swoje bezpieczeństwo i dobrać sprzęt odpowiedni do swoich potrzeb. Postaw na produkty wysokiej jakości i wybierz się na wspaniałą przygodę.

Loading

Reklama
Reklama