Inny nie znaczy gorszy

(3.04) „Neuroróżnorodni – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu” – pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Opolnie Zdroju odbyły się prelekcja i warsztaty sensoryczne przygotowane przez Fundację „Autilio”.

You are currently viewing Inny nie znaczy gorszy

Spotkanie zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia, skierowane było do uczniów, rodziców i nauczycieli.

Prelekcję prowadzili rodzice zrzeszeni w fundacji: pani Magdalena Maciaszek – Żelazo oraz pan Paweł Dusza, którzy przybliżyli zebranym sposób postrzegania otoczenia przez osoby z zaburzeniami autystycznymi. Natomiast podczas zajęć sensorycznych dzieci z klas I – III uczyły się rozpoznawać i reagować na różne emocje.

 

 

Wydarzenie honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, który podkreślił, że niezwykle ważne jest podnoszenie społecznej świadomości i wiedzy z zakresu zaburzeń autystycznych oraz promowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży.

Fundacja „Autilio” ze Zgorzelca od 2018 roku prowadzi działania na rzecz wspierania rodziców osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Realizuje także wiele projektów i inicjatyw o charakterze społecznym i edukacyjno-szkoleniowym.

Źródło:Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama