Hipermarkety wygrały wojnę cenową z Biedronką i spółką

W których sklepach ceny rosną najszybciej, a w których najwolniej? Okazuje się, że najmniejsze wzrosty są obserwowane w dużych hipermarketach. A takie sklepy w końcu były zawsze uznawane za stosunkowo drogie.

You are currently viewing Hipermarkety wygrały wojnę cenową z Biedronką i spółką

Z badania UCE Research oraz uczelni WSB Merito, które podaje „Rzeczpospolita”, wynika, że w sierpniu ceny w sklepach urosły w ujęciu rocznym średnio 12,4 proc. Nie w każdym formacie sklepu ceny jednak rosną tak samo.

Jak się okazuje, stosunkowo wolno szły one w górę w hipermarketach. Przez rok ceny zwiększyły się tam o 8,4 proc. To mniej niż w dyskontach (tam poszły w górę o 10,4 proc.), a to przecież sklepy takie, jak Biedronka czy Lidl są uznawane za najtańsze i najbardziej odporne na inflację. Ceny w supermarketach poszły w górę o ponad 13 proc., ale najbardziej podrożały osiedlowe sklepy. Tak ceny wzrosły aż o ponad 16 proc.

„Hipermarkety wciąż mocno walczą o pozycję najtańszego formatu na rynku. I to głównie właśnie z dyskontami. Walka ta permanentnie toczy się od wielu lat, ale nie zawsze hipermarkety ją wygrywały” – mówi „Rz” Robert Biegaj, ekspert rynku handlowego Grupy Offerista. Analityk zaznacza, że zwykle wielkie hipermarkety były droższa od dyskontów.

Źródło: businessinsider.com.pl

Loading

Reklama
Reklama