Gminne półkolonie 2023

Półkolonie to najlepszy sposób na aktywne i twórcze spędzanie czasu podczas wakacji. Uczestnicy korzystali z wielu atrakcji jakie przygotowali dla nich organizatorzy.

You are currently viewing Gminne półkolonie 2023

Zorganizowano wiele zajęć twórczych – gry i zabawy, warsztaty kulinarne, plastyczne, a także wiele wycieczek m.in. do Wioski czarów i magii w Spytkowie, Parku Bajek w Karpaczu, Dinoparku, Western City w Ściegnach, Karnkowskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Karpaczu, Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach, Wioski kolejarzy, Zamku Książ, Term Cieplickich, Ranczo w Gościszowie, Ranczo Grappa, Zagrody alpakowej w Proszówce, „Bramy czasu” w Jeleniej Górze  Aquaparku „Orka” w Bolesławcu gdzie czekało wiele atrakcji.

Słoneczna pogoda sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu, na wodnym placu zabaw w Łagowie – Qrka Wodna. Tutaj dzieci spędziły czas na niezapomnianej zabawie korzystając z basenów, zjeżdżalni wodnych i dmuchanych zamków.

Dzięki ogromowi atrakcji dzieci spędziły pożytecznie, wesoło i bezpiecznie czas początku wakacji. Zadowolenie, miłe przeżycia, wiele przygód i fantastycznej zabawy sprawia iż co roku wszystkie miejsca na półkoloniach zapełniają się bardzo szybko.

Gmina Zgorzelec organizuje półkolonie dla dzieci od ponad 20 lat, których realizatorami są gminne placówki oświatowe. Co roku przygotowują wiele atrakcji zachęcających do uczestnictwa dzieci i młodzież.

 

 

Warsztaty z GOKiem

W pierwszym tygodniu sierpnia GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach zorganizował wakacyjne twórcze warsztaty.

Dzieci poznawały historię Radomierzyc w terenie, stworzyły własne miasto, w którym pracowały, zarabiały pieniądze, wybierały spośród siebie burmistrza, uczyły się samodzielności i zaradności, wykazały się kreatywnością w tworzeniu własnych Państw, że swoistym językiem, zwyczajami, flagami, symbolami, potrawami itp. Dzieci miały możliwość popływać rowerami wodnymi oraz motorówkami na Przystani Żeglarskiej na zbiorniku wodnym Witka.

Dyrektor GOK Małgorzata Korlin składa serdeczne podziękowania dla

– Wójta Gminy Zgorzelec,

– Bosmanowi Przystani Żeglarskiej Witka za udostępnienie wodnych atrakcji oraz pyszne wypieki.

– Właścicielowi sklepu Słoneczko w Radomierzycach za wyprawkę ogniskową dla dzieci.

SP w Jerzmankach

SP w Żarskiej Wsi

 

SP w Osieku Łużyckim

SP Łagów

SP Trójca

GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach

Źródło: gmina.zgorzelec.pl

 

Loading

Reklama
Reklama