Ferie zimowe w Gminie Zgorzelec

Czas ferii zimowych to dla dzieci jednocześnie zabawa i wypoczynek. W tym roku dzieci z terenu gminy mogły spędzić ferie w Radomierzycach gdzie organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury oraz w Sławnikowicach i Gronowie, gdzie zajęcia zorganizowane zostały przez Sołtysów.

You are currently viewing Ferie zimowe w Gminie Zgorzelec

Dzieci mogły zwiedzić Wioskę Czarów i Magii w Spytkowie biorąc udział w warsztatach pisania piórem gęsim czy zjeżdżając na torze tubingowym. Odwiedziły również Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie, bardzo ciekawe miejsce malowniczo położone gdzie uczestnicy wykonali samodzielnie szereg doświadczeń czy byli w krainie wygasłych wulkanów. W kolejnych dniach dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych w Bibliotekach w Łagowie oraz Jędrzychowicach, brały udział w zajęciach świetlicowych w Radomierzycach. Ferie zakończyły się wyjazdem na lodowisko ŁOŚ w Łagowie, gdzie uczestnicy doskonalili umiejętność jazdy na łyżwach.

Ferie w Gronowie zorganizowane zostały przez Sołtys Alicję Kołodzińską, Radę Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich. W tym roku po raz pierwszy dzieci miały okazję przeżyć wiele niezapomnianych chwil pełnych radości i zabawy. Zajęcia były bardzo urozmaicone. Począwszy od zabaw ruchowych, tańców integracyjnych, gier świetlicowych, planszowych, karcianych oraz zajęć plastycznych. Podczas popołudniowych spotkań w świetlicy uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zajęciach z dogoterapii z Panią Anetą i jej psami pudlami miniaturowymi. Na zakończenie ferii organizatorzy zaplanowali wyjazd do Multikina w Zgorzelcu.

Zajęcia podczas ferii w Sławnikowicach zostały zorganizowane przez Sołtys Karolinę Słomka-Majkut oraz Barbarę Kopaczyńską-Nieścierwewicz. Dzieci miały okazję spotkać się z funkcjonariuszami Policji i Straży Pożarnej ze Zgorzelca, tematem spotkań było bezpieczeństwo podczas ferii, następnie dzieci zostały zapoznane się ze sprzętem policyjnym oraz strażackim. W kolejnych dniach zorganizowane zostały zajęcia plastyczne, budowanie karmników dla ptaków, warsztaty z robienia mydełek, zajęcia z laleczek makramowych oraz gry, zabawy i animacje z Panią Marzeną Kata.

Organizatorzy składają podziękowania dla wszystkich darczyńców i w szczególności, Wójtowi Piotrowi Machajowi, Firmie Hegelmann i Citronex, Kopalni Bazaltu w Gronowie, Komendzie Powiatowej PSP i Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu oraz wszystkim rodzicom i osobom, które wspierały i pomagały każdego dnia ferii.

Wójt Piotr Machaj składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację ferii zimowych dla dzieci z terenu Gminy Zgorzelec.

Radomierzyce

Gronów

Sławnikowice

Źródło: gmina.zgorzelec.pl

Loading

Reklama
Reklama