Europejska Majówka – atrakcje dla dzieci

W programie naszej trzydniowej Europejskiej Majówki przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci i całych rodzin! To m.in. otwarte warsztaty pt. „Galeria Europejska”, gra terenowa „W poszukiwaniu złota Europy” i warsztaty z survivalu.

You are currently viewing Europejska Majówka – atrakcje dla dzieci

Zaczynamy w środę, 1 maja, o godz. 11.00 koncertem „Bajkowa Podróż” wrocławskiej wokalistki Basi Piotrowskiej, która specjalnie na tę okazję przygotowała program złożony z popularnych piosenek z Króla Lwa, Kubusia Puchatka, czy Gumisiów. Wspólnie z dziećmi: śpiewamy, tańczymy oraz bawimy się!

Po koncercie, o godzinie 12.30, kolejna atrakcja – plenerowy spektakl Teatru Kubika zatytułowany „Przygody Pirata Drabinki”, który przeniesie dzieci do pełnego wyzwań świata Kapitana Drabinki i jego cyrkowej załogi. A po spektaklu – Akademia Cyrkowca!

Nie mniej interesująco zapowiada się także czwartek, 2 maja. Zaplanowane na ten dzień otwarte warsztaty dla dzieci pt. „Galeria Europejska”, na które zapraszamy w godzinach od 11.00 do 15.00 do Miejskiego Domu Kultury. To z jednej strony niebanalne spotkanie z europejską sztuką, z drugiej – świetna zabawa. Na młodsze i starsze dzieci z rodzicami czekać będą tego dnia:

  • stanowiska z puzzlami 2D i 3D, z których ułożymy słynne dzieła europejskich mistrzów malarstwa, a także znane budowle i zabytki takie jak np. Koloseum.
  • stanowisko do własnoręcznego wyrobu kartki pamiątkowej, gdzie dzieci poznają różne metody druku, a następnie samodzielnie wyprodukują pamiątkową kartkę.
  • warsztaty edukacyjne o historii piśmiennictwa.

Tego dnia zapraszamy ponadto na popołudniowe spotkanie filmowe w kinie PoZa Nova, gdzie w godzinach od 15.00 do 18.00 odbywać się będzie pokaz polskich i niemieckich filmów oraz bajek. W repertuarze: Nebenan, Piaskowy Dziadek, Bolek i Lolek, Koziołek Matołek.

 

 

W piątek, 3 maja, zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi do udziału w grze terenowej „W poszukiwaniu złota Europy w krainie Éire”. Start w godz. od 14.30 do 15.00 przy Miejskim Domu Kultury, gdzie każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy zawierający podpowiedzi i wskazówki.

Zadaniem uczestników gry będzie odnalezienie na terenie Parku Nadnyskiego i parku im. A. Błachańca stanowisk państw Unii Europejskiej. Na każdym stanowisku czekać będą na Was zadania bazujące na tradycyjnych dyscyplinach sportowych i zabawach ruchowych, które są popularne w poszczególnych krajach. Będą to m.in.: bawarskie kręgle, Möllky, wieża Froebla, nauka podstaw Flamenco.

Inną piątkową atrakcją dla najmłodszych będzie plener malarski oraz warsztaty z survivalu w Parku Nadnyskim.

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama