„Eko-gospodyni” nowy program grantowy dla KGW

Nawet 8 tys. zł Koła Gospodyń Wiejskich mogą otrzymać na realizację projektów związanych z edukacją ekologiczną i promowaniem proekologicznych postaw. Wnioski o dofinansowanie można składać do końca lipca.

You are currently viewing „Eko-gospodyni” nowy program grantowy dla KGW

Fundacja Krajowej Grupy Spożywczej ogłosiła konkurs grantowy „Eko-gospodyni” przeznaczony dla Kół Gospodyń Wiejskich, zarejestrowanych w krajowym rejestrze prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dofinansowanie to nawet 8 tys. zł. na projekt. W sumie do rozdysponowania jest 100 tys. zł.

Wnioski składane przez KGW mogą dotyczyć, m.in.: organizacji warsztatów ekologicznych i przyrodniczych, działań związanych z dbaniem o lokalne środowisko naturalne, np. sadzenie lasu, sprzątanie terenów zielonych itp., czy prowadzenia  przedsięwzięć edukacyjnych z zakresu ochrony przyrody. Środki pozyskane w konkursie można też przeznaczyć na doposażenia Kół Gospodyń Wiejskich w sprzęt i urządzenia niezbędne do promowania działań proekologicznych i umożliwiające organizację wydarzeń przyjaznych środowisku.

Zgodnie z regulaminem konkursu, Koło Gospodyń Wiejskich może złożyć tylko jeden wniosek w konkursie, w przypadku złożenia większej liczby, żaden projekt nie będzie oceniany.

Wnioski można składać do 31 lipca za pośrednictwem generatora, który dostępny jest TUTAJ. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowane jest na 15 września. Projekty będzie można realizować do 15 marca 2024 r.

Źródło: UG Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama