Dzień otwartych firm

Już po raz piąty agencje rozwoju biznesu z czterech miast powiatu Gӧrlitz: Zittau, Weißwasser, Ebersbach-Neugersdorf i Görlitz, zapraszają zainteresowanych pracą w Niemczech do udziału w akcji „Druga zmiana”. To ciekawa forma prezentacji przedsiębiorstw oferujących zatrudnienie.

You are currently viewing Dzień otwartych firm

W piątek, 3 listopada, w godzinach od 16:00 do 20:00, wiele przedsiębiorstw w Zittau, Weißwasser, Ebersbach-Neugersdorf i Görlitz zaprasza na popołudniowy dzień otwartych drzwi, podczas którego zainteresowani zostaną oprowadzeni po zakładach i będą mogli zapoznać się z ofertą szkoleń i pracy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Do akcji „Druga zmiana“ zgłosiło się aż 17 firm działających w Görlitz i Schöpstal. Dla osób rozważających podjęcie pracy zarobkowej w Niemczech dzień otwartych drzwi w przygranicznych firmach jest m.in. okazją do poznania przedsiębiorstw podczas oprowadzenia, w ramach którego można też będzie zobaczyć hale produkcyjne, czy poobserwować proces produkcji. Firmy przedstawią też oferty pracy.

Organizatorzy szczególnie serdecznie zapraszają młodzież szkolną, która będzie mogła zapoznać się z szeroką ofertą szkoleniową i wykorzystać spostrzeżenia z wizyty przy  planowaniu własnej ścieżki kariery zawodowej.

W Görlitz na odwiedzających czekać będą m.in.: Alstom Transportation Germany GmbH, Birkenstock Productions Sachsen GmbH, Carl Zeiss Digital Innovation GmbH, Expleo Technology Germany GmbH, Kunze Family Business GmbH, Görlitzer Workshops e. V., G-S-D Gerhard Schoch Druckgießtechnik Maschinenbau GmbH & Co. KG, ITM Solutions Halime, KommWohnen Görlitz GmbH, KSC Kraftswerksservice baza w OT Hagenwerder, Polyvlies Saxony GmbH, Schöpstal Mechanical Engineering GmbH, Siemens Energy Turbine Plant Görlitz, Skan Germany GmbH, Stadtwerke Görlitz – oczyszczalnia ścieków, Sysmex Partec GmbH, TKG Turbine Components Görlitz GmbH

 

 

W najbliższych tygodniach zostanie wydana ulotka programowa z konkretnymi ofertami, ale na stronie www.spaetschicht.eu już teraz można zapoznać się z pełną listą uczestników wydarzenia.

Partnerzy wydarzenia: Oddział Drezdeńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Görlitz,  Oddział Drezdeńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Zittau, Drezdeńska Izba Rzemieślnicza oraz Wyższa Szkoła Zawodowa w Zittau/Görlitz.

Info: Europastadt GmbH

Loading

Reklama
Reklama