Drugi Marsz Równości przejdzie przez Zgorzelec

Drugi Marsz Równości (Christopher Street Day) w Görlitz odbędzie się w sobotę 30 września pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”

You are currently viewing Drugi Marsz Równości przejdzie przez Zgorzelec

W sobotę, niemieckie miasto Görlitz w Saksonii stanie się po raz kolejny centralnym punktem na mapie wydarzeń dla osób queer i przyjaciół LGBTIQ+. Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce! to hasło drugiego już Marszu Równości. Jednocześnie jest to PIERWSZE wydarzenie transgraniczne w regionie.

Marsz Równości (Christopher Street Day – CSD) jest manifestacją na rzecz tolerancji, równouprawnienia oraz uznania praw osób LGBTIQ+. Maszerując przez Europejskie Miasto Görlitz/Zgorzelec organizatorzy chcą wysyłać sygnał osobom queer i społeczeństwu obywatelskiemu, że nienawiść i nietolerancja nie mają miejsca w mieście i regionie.

 

 

Rozpoczęcie Marszu planowane jest na godz. 13:00Trasa obejmuje przejście od Dworca kolejowego w Görlitz do Zgorzelca przez Most Staromiejski, ul. Wrocławską, ul. Daszyńskiego, ul. Piłsudskiego, a następnie przejście Mostem Jana Pawła II z powrotem do Görlitz.

Zakończenie przewidziane jest około godziny 15:00, następnie impreza przeniesie się do parku miejskiego w Görlitz, gdzie uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać przemówień, odwiedzić różnorodne stoiska oraz posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu zespołu „State of Heart” z Weißwasser.

Od około godziny 19:00 odbędzie się impreza w klubie Nostromo. Na dwóch parkietach będzie można bawić się i tańczyć do muzyki techno i alternatywnego popu.

Rozgrzewką przed marszem będzie queerowy wieczór w kinie „Camillo” w piątek 29 września. Od godziny 19:00 będą wyświetlane filmy krótkometrażowe. Od godziny 21 otwiera swoje progi bar „Hotti” urozmaicając czas muzyką na żywo. Wstęp jest bezpłatny. Darowizny są mile widziane.

Możliwe utrudnienia w ruchu

W związku z marszem mogą wystąpić znaczne utrudnienia w ruchu drogowym w rejonach przejść granicznych. Uczestników ruchu drogowego prosimy o stosowanie się do poleceń policji oraz służb porządkowych, które będą obecne podczas demonstracji.

Za wszelkie niedogodności, jakie mogą wystąpić w związku z Marszem Równości, serdecznie przepraszamy mieszkańców, a w godzinach 13:00-15:00, zalecamy rozważenie alternatywnych tras podróży.

Demonstracja organizowana jest przez Sojusz CSD Görlitz, który składa się z organizacji partyjno-politycznych oraz innych partnerów i stowarzyszeń społecznych.

Źródło: CSD Görlitz

Loading

Ten post ma 5 komentarzy

 1. iciu psk

  są jacyś narodowcy zeby wyjaśnić towarzystwo?

  1. qniady psk thc

   Tęczowy psk zwarty i gotowy do marszu

 2. ;)

  Będą kontrole na granicy? 😉

 3. Xxx

  Narodowcy pójdą z nimi 2

 4. iksder

  moze otworza granice, w koncu imigranci z kregow bliskiego wschodu juz czekaja zeby ubogacic kulturowo kolorowy obraz zachodu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama