Dodatkowe kontrole na granicy Niemiec i Polski

Ze względu na rosnącą przestępczość związaną z przemytem ludzi na niemieckiej granicy z Polską i Republiką Czeską konieczne są dodatkowe kontrole w celu ochrony obszaru przygranicznego.

You are currently viewing Dodatkowe kontrole na granicy Niemiec i Polski

W związku z tym federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser zarządziła elastyczne, punktowe kontrole na szlakach przemytniczych, które od teraz prowadzi policja federalna jako dodatkowe działania do wzmożonych kontroli w całym obszarze przygranicznym. Ma to na celu jeszcze szybsze wykrywanie przemytu i zapobieganie przemytowi. Ważna jest ochrona życia i zdrowia osób przemycanych, wśród których są często kobiety i dzieci. Elastyczne kontrole spowodują szybki i zauważalny wzrost obecności policji federalnej.

 

 

Kontrole odbywają się zarówno w strefie przygranicznej, jak i czasowo bezpośrednio przy granicy. W zależności od aktualnej sytuacji kontrole są przeprowadzane w sposób elastyczny w różnych miejscach i o różnym czasie wzdłuż szlaków przemytniczych. Nie można wykluczyć wpływu kontroli na ruch transgraniczny ze względu na ich zwiększoną częstotliwość, ale w miarę możliwości podejmowane będą starania o uniknięcie tego.

Źródło: Informacja prasowa Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Niemiec

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Inżynier Kuba

    Można kupić piwko, czy trzeba w Polsce?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama