Dni Zgorzelca 2023

Jedna impreza, dwa dni zabawy. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i gości na występy z okazji święta naszego miasta. W dniach 24-25 czerwca Amfiteatr przy Miejskim Domu Kultury ożywią huczne obchody Dni Zgorzelca. Nie zabraknie atrakcji!

You are currently viewing Dni Zgorzelca 2023

Na scenie pojawią się gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz lokalni artyści. Podczas tegorocznych Dni Zgorzelca wystąpią artyści znani – LanberryVERBARubens, jak i wschodzący – GooseBumpsAntonina, czy też projekt muzyczny założony przez Aleksandrę Kosiorek i Mikołaja Suchanka pod nazwą Lunart. Będzie trochę amerykańskiego rockandrolla w wykonaniu Szulerów i dużo światowych szlagierów, które zagra formacja Sax Brass Band. Na scenie, jak co roku, pojawią się również najlepsi zgorzeleccy sportowcy. Tradycyjnym punktem imprezy będą stoiska handlowe, gastronomiczne oraz park rozrywki dla dzieci.

Kogo usłyszymy i zobaczymy w sobotę?

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 24 czerwca o godz. 17:15 od prezentacji uczestników zajęć wokalnych zgorzeleckiego MDK.

Następnie o godz. 17:45 wystąpi pochodzący z Inowrocławia zespół Szulerzy. Muzycy jako jedyni w Polsce wykonują utwory w gatunku blues’n’roll, czyli energetyczny i taneczny miks bluesa i rock&roll’a. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Jej uzupełnieniem są polskie teksty śpiewane przez urokliwą wokalistkę.

O godz. 19:00 zapraszamy na efektowny występ artystyczny zespołu tanecznego Inna Show. Występy zespołu są ozdobą wszystkich największych imprez okolicznościowych Zgorzelca. Charyzmatyczny zespół taneczny znany jest z występów na terenie całej Polski jak i poza jej granicami. Założycielem i kierownikiem zespołu Inna Show jest choreograf MDK w Zgorzelcu Inna Błaszczyk.

W dalszej kolejności o godz. 19:30 w ramach podsumowania sezonu sportowego 2023, Burmistrz Rafał Gronicz wręczy nagrody specjalne dla najlepszych zgorzeleckich sportowców minionego sezonu.

O godz. 20:00 na scenie zgorzeleckiego amfiteatru pojawi się zespół GooseBumps. To sześciu energetycznych i bardzo zdolnych facetów. Zespół zadebiutował na rynku muzycznym w październiku 2015 roku przedstawiając własną wersję utworu Sama Smitha „Writings On The Wall”, która promowała kolejną odsłonę filmu z serii James Bond. GooseBumps wzięło również udział w 11 edycji programu Must Be The Music zbierając fantastyczne recenzje i wyróżnienia.

Zwieńczeniem sobotniego wieczoru, o godz. 21:00 będzie koncert zespołu Verba. Grupa powstała w latach 90-tych w Pile. Verba to zespół grający muzykę łączącą hip-hop i pop. Do najpopularniejszych piosenek zespołu należą min. „Pamiętasz”, „Mogliśmy”, „Widziałem twoje oczy” i „Młode Wilki”. Popularność muzykom przyniosła już pierwsza płyta „Ósmy marca”. Verba ma na koncie aż 16 płyt i wiele nagród muzycznych, m.in. Superjedynkę za przebój „Mogliśmy”.

Kogo usłyszymy i zobaczymy w niedzielę?

W niedzielę, 25 czerwca, świętowanie rozpocznie koncert Sax Brass Band o godz. 17:00. To międzynarodowy band z siedzibą w Europa-Mieście Zgorzelec/Görlitz. Zespół wykonuje największe hity z list przebojów niezapomnianych artystów światowej estrady. Wyszukana oprawa muzyczna na wysokim poziomie artystycznym, zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta słuchaczy.

Następnie o godz. 18:00 na scenie przed publicznością wystąpi Lunart. Aleksandra Kosiorek i Mikołaj Suchanek to młode pokolenie świetnie wykształconych muzyków i twórców. Aleksandra Kosiorek, czarująca wokalistka i skrzypaczka, swoje pierwsze muzyczne poczynania rozpoczynała w Szkole Muzycznej w Bogatyni, następnie w Zgorzelcu. Skrzypcami wzbogaca śpiew, czym dodaje blasku swojej muzyce. Mikołaj Suchanek to znakomity pianista klasyczny i jazzowy. Wykształcenie muzyczne nabywał w swoim rodzinnym mieście, w Poznaniu. Jest kompozytorem oraz zwycięzcą wielu konkursów. Na scenie oddany muzyce swoją grą czaruje oraz porusza publiczność.

O godz. 19:00 wystąpi młoda zgorzelczanka Antonina Panek, która w 2020 roku pod skrzydłami wytwórni FONOBO Label, zadebiutowała w sieci utworem „Czar”. Jej debiutancki utwór to powiew nowości, niewybredny tekst, muzyka wpadająca w uchu i intrygujący teledysk, który z grupą znajomych nagrała w podziemiach PGE Arena w Zgorzelcu.

Kolejnym muzykiem będzie Piotr Rubik znany jako Rubens, który w zgorzeleckim amfiteatrze wystąpi o godz. 20:00. Artysta od lat funkcjonuje w branży muzycznej. Wcześniej przede wszystkim jako uznany gitarzysta i songwriter, teraz również wszechstronnie uzdolniony multiinstrumentalista i wokalista. Jest współtwórcą wielu polskich hitów, m.in. utworów „Złoto” czy „Za daleko” skomponowanych wspólnie z Mrozem. Muzyk na co dzień jest częścią zespołu Darii Zawiałow. Fani mogli go widzieć również u boku Vito Bambino, Dawida Podsiadło czy Igo na trasach Męskie Granie 2021 i Męskie Granie 2020.

Dopełnieniem wieczoru o godz. 21:00 będzie występ zjawiskowej i utalentowanej Małgorzaty Uściłowskiej znanej jako Lanberry. Jej charyzmatyczny głos w połączeniu z klubowymi brzmieniami odrywa słuchaczy od szarej rzeczywistości. Większość utworów Lanberry, napisanych wspólnie z jej producentami, to proste electro-popowe hity z chwytliwymi bitami. Dźwięki electro zmieszane z magnetycznym klimatem lat 80-tych tworzą spójną całość, która ma szansę stać się tegorocznym imprezowym hitem.

Wstęp na wszystkie koncerty oczywiście bezpłatny. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Uwaga! W dniach trwania imprezy, część ulicy Wolności przy MDK będzie wyłączona z ruchu drogowego. Za utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy! #seeyouinzgorzelec

Loading

Reklama
Reklama