Danse macabre w zgorzeleckim MDK

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza na koncert „Danse macabre”, który odbędzie się w niedzielę 19 listopada br. o godz. 18:00.

You are currently viewing Danse macabre w zgorzeleckim MDK

Śmierć fascynowała kompozytorów każdej epoki, ale szczególnie ciekawie przedstawiali ją romantycy. Z jednej strony kostucha tańczy walca w przerażającym korowodzie szkieletów i duchów („Danse macabre” C. Saint-Saensa w wirtuozowskiej transkrypcji fortepianowej Franza Liszta), z drugiej jest dobroduszna i z poczuciem humoru (pieśń „Dziad i baba” Stanisława Moniuszki). Nie zawsze jednak występuje we własnej osobie. Niektóre dzieła towarzyszą ostatniemu tchnieniu człowieka (pieśń „Erlkonig” Franza Schuberta), czy nawet całego kraju (sonata fortepianowa b-moll F. Chopina).

 

 

Na listopadowym koncercie u boku profesjonalistów: Magdaleny Wachowskiej (mezzosopran) i Jerzego Owczarza (fortepian) wystąpią członkowie zespołu amatorskiego Dolnośląskich Salonów Muzycznych. W rolach solowych wystąpią: aplikant adwokacki – Franciszek Gwizdowski (baryton) oraz student Uniwersytetu Ekonomicznego – Radosław Szostak (tenor). Usłyszycie Państwo również prawniczo-medyczny zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Katarzyna Bakalarczyk (sopran, skrzypce), Wojciech Wodniak (tenor), Piotr Kliber (tenor, akordeon) i Jarosław Janas (baryton, gitara).

W programie między innymi wirtuozowskie utwory fortepianowe Chopina i Liszta oraz dzieła wokalne Mozarta i Moniuszki.

19 listopada /niedziela/ godz. 18
bilety w cenie 20 zł do kupienia w MDK

Źródło: MDK Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama