Czym wyróżniają się najlepsze konta firmowe? Cechy, na które warto zwracać uwagę!

Wybór konta firmowego może okazać się dla przedsiębiorcy nie lada zagwozdką. Na rynku wyróżniamy różne rodzaje rachunków dla firm, które różnią się od siebie kosztami, możliwościami i wygodą użytkowania.

You are currently viewing Czym wyróżniają się najlepsze konta firmowe? Cechy, na które warto zwracać uwagę!

Z racji tego, że konto dla prowadzonej działalności to narzędzie, które używane jest niemal codziennie, nie wchodzi w grę wybór pierwszej z brzegu oferty. Zamiast tego, lepiej zastanowić się, czym wyróżniają się najlepsze konta firmowe, aby dokonać świadomej i zadowalającej decyzji. Postanowiliśmy przyjrzeć się tej kwestii, w celu rozwiania waszych wątpliwości!

Czy każde konto firmowe jest tak samo dobre?

Nie każdy rachunek dla firmy będzie równie korzystny, ze względu na obowiązujące koszty. Jedne konta pozwalają uniknąć opłat za większość podstawowych funkcji, inne zaś obciążą budżet prowizjami za wypłaty gotówki, posiadanie karty płatniczej, a nawet za zwykłe przelewy. Z tego powodu utarło się, że najlepsze konta firmowe są przede wszystkim tanie. Jest to jedynie po części prawda, gdyż nawet najtańsze konto dla firmy nie będzie wystarczające, jeśli nie da przedsiębiorcy niezbędnych możliwości.

Czym cechują się najlepsze konta firmowe?

  • niskie koszty – brak opłat za korzystanie z podstawowych funkcji to pożądana cecha przy koncie firmowym. Nikt nie chce przecież przepłacać, korzystając codziennie z narzędzi i produktów finansowych.
  • dostosowane do potrzeb – Twoja działalność skupia się na zagranicznych transakcjach? W takim przypadku najlepsze konta firmowe będą należały do kategorii kont wielowalutowych, które wyróżnia niska prowizja za przewalutowanie. Znaleźć można również inne typy kont: standardowe, lokacyjne i pomocnicze. Warto dobrać rozwiązanie do swoich oczekiwań i priorytetów.
  • wygodne w użytkowaniu – przyjazna użytkownikowi aplikacja mobilna, intuicyjna bankowość elektroniczna i prosty dostęp do najważniejszych narzędzi to kluczowe czynniki, wpływające na wygodę korzystania z konta. Mimo, iż cechy te ciężko samemu zweryfikować przed założeniem konta, to często można dowiedzieć się o nich z opinii innych użytkowników.

Jak znaleźć najlepsze konta firmowe?

Mogłoby się wydawać, że nie ma sposobu na to, żeby zawęzić swoje poszukiwania jedynie do najlepszych ofert. Na szczęście przedsiębiorcy mają taką możliwość, a z pomocą przychodzą internetowe rankingi. Dobrym przykładem takiego udogodnienia jest ranking kont firmowych na finhack.pl, gdzie znajdują się najlepsze konta firmowe, zachwalane przez zadowolonych użytkowników. Co najlepsze, ranking działa całodobowo, jest na bieżąco aktualizowany, a korzystanie z niego jest całkowicie darmowe.

W tym miejscu warto również wspomnieć o tym, że szukanie z pomocą rankingu jest znacznie bezpieczniejsze, niż przeglądanie ofert na własną rękę. Nie musimy obawiać się o podejrzane oferty, niesprawdzone linki i próby wyłudzenia. Każda z widniejących ofert konta firmowego jest zaufana i pochodzi od renomowanej instytucji bankowej.

Wybrałem konto z rankingu. Co teraz?

Znalazłeś odpowiadającą Ci ofertę konta firmowego z pomocą rankingu? Wystarczy, że klikniesz w bezpośredni odnośnik oznaczony jako “Otwórz konto”, a zostaniesz natychmiast przekierowany na stronę internetową banku. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, w tym wprowadzić wymagane informacje i potwierdzić swoją tożsamość. Całość nie zajmuje dużo czasu i w sporej części przypadków nie będzie wymagać wizyty w placówce. Najlepsze konta firmowe możesz otworzyć przez internet i mieć do nich dostęp jeszcze tego samego dnia!

Loading

Reklama
Reklama