Czwarta transza węgla trafiła do Jędrzychowic

W dniu dzisiejszym, 28 grudnia, do miejskiego punktu dystrybucji węgla w Jędrzychowicach dotarło kolejnych 25 ton zamówionego węgla, gatunku kostka. Urząd powiadamia mieszkańców, którzy zadeklarowali chęć zakupu tego sortymentu.  Całkowite zamówienie złożone przez Gminę Miejską Zgorzelec w końcu października to łącznie 513 ton węgla w 3. sortymentach: kostka – 135 ton z Kopalni Węgla Kamiennego […]

You are currently viewing Czwarta transza węgla trafiła do Jędrzychowic

W dniu dzisiejszym, 28 grudnia, do miejskiego punktu dystrybucji węgla w Jędrzychowicach dotarło kolejnych 25 ton zamówionego węgla, gatunku kostka. Urząd powiadamia mieszkańców, którzy zadeklarowali chęć zakupu tego sortymentu. 

Całkowite zamówienie złożone przez Gminę Miejską Zgorzelec w końcu października to łącznie 513 ton węgla w 3. sortymentach:

  • kostka – 135 ton z Kopalni Węgla Kamiennego Wesoła
  • groszek II – 162 tony z Kopalni Węgla Kamiennego Wesoła
  • orzech – 216 ton z Kopalni Węgla Kamiennego ROW Ruch „Rydułtowy”

Dotychczas otrzymaliśmy łącznie 100 ton węgla – 75 ton zamówionego sortymentu „kostka” i 25 ton zamówionego sortymentu „groszek II”.

Sprzedaż węgla odbywa się w kolejności w jakiej mieszkańcy składali zapotrzebowanie na opał. Pracownicy urzędu powiadamiają telefonicznie o możliwości odbioru węgla, przekazują też informacje o numerze konta, na jakie należy dokonać opłaty. Podstawą do wydania węgla na składzie w Jędrzychowicach jest potwierdzenie zapłaty, które wydaje urząd miasta. Punktem dystrybucji węgla dla mieszkańców miasta Zgorzelec jest PSZOK znajdujący się na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Jędrzychowicach.

Cena węgla nie obejmuje kosztu transportu z punktu dystrybucji w Jędrzychowicach pod adres wskazany przez odbiorcę oraz kosztu ewentualnego workowania węgla.  Obie usługi mogą zostać wykonane na koszt odbiorcy, po indywidualnym uzgodnieniu ze spółką MPGK, której powierzono dystrybucję  węgla na terenie naszego miasta.

Ważna informacja!

Informujemy, iż uprawnieni do zakupu paliwa stałego mieszkańcy Miasta Zgorzelec, którzy nie nabędą surowca w pierwszym okresie sprzedaży, to jest do 31 grudnia br., albo zakupią go w ilości mniejszej niż 1,5 tony, będą mogli dokonać zakupu niewykorzystanej ilości paliwa stałego w drugim etapie sprzedaży, czyli od 1 stycznia 2023 roku do 30 kwietnia 2023 roku zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych z dnia 1 grudnia 2022 roku (Dz.U. 2022 poz. 2493). Treść rozporządzenia poniżej.

Źródło: WZK UM Zgorzelec

Załączniki

Certyfikat

(0.67mb)Rozporządzenie

(0.20mb)

Loading

Reklama
Reklama