Sprawdź kto będzie musiał wymienić telefon

Kolejni operatorzy sieci komórkowych zapowiadają wyłączenia sieci 3G. Oznacza to, że część Polaków będzie musiała wymienić swoje telefony na nowe. Mowa tu przede wszystkim o tych, którzy korzystają z najstarszych urządzeń.

You are currently viewing Sprawdź kto będzie musiał wymienić telefon

T-Mobile i Orange już zapowiedziały wyłączenie sieci 3G, która jeszcze kilka lat temu była standardem niemal we wszystkich telefonach komórkowych w Polsce. Teraz jednak została wyparta przez 4G/LTE oraz coraz bardziej popularne 5G.

T-Mobile rozsyła już swoim abonentom informacje o wyłączeniu 3G, co wiąże się z koniecznością wymiany telefonów przez część Polaków. Ten moment ma nastąpić już w kwietniu.

Orange z kolei planuje, że poszczególne regiony Polski zostaną pozbawione sieci 3G w latach 2024 – 2025. Choć stosunkowo mało klientów korzysta z urządzeń w sieci 3G, operatorzy od dłuższego czasu prowadzą już kampanie informacyjne, aby zachęcać do przejścia na nowocześniejsze technologie.

Aby korzystać z nowszych sieci, np. 4G/LTE, potrzebny jest telefon umożliwiający połączenia w technologii VoLTE. Już dzisiaj niemal wszystkie telefony, które znajdują się w ofertach operatorów, obsługują połączenia głosowe przez 4G/LTE. Dodatkowo niezbędne jest posiadanie karty SIM 4G/LTE.

Źródło: businessinsider.com.pl

Loading

Reklama
Reklama