Chwila nieuwagi na drodze może kosztować nas życie…

Minionej doby na dolnośląskich drogach doszło do 7 wypadków drogowych, w których 7 osób zostało rannych. Niestety trzech uczestników tych zdarzeń, do których doszło na terenie powiatu wrocławskiego, jaworskiego i zgorzeleckiego,w wyniku odniesionych obrażeń zginęło.Wśród ofiar znalazł się motocyklista i dwóch kierowców samochodów osobowych.

You are currently viewing Chwila nieuwagi na drodze może kosztować nas życie…

Mając na uwadze wypadki, do których doszło minionej doby na dolnośląskich drogach, policjanci po raz kolejny zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego z apelem o zachowanie zasad bezpieczeństwa i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Pamiętajmy, że kierujący pojazdami podczas włączania się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy muszą zachować szczególną ostrożność, a także za każdym razem spoglądać w lusterka wsteczne. Motocyklista, motorowerzysta czy nawet rowerzysta może przecież nadjechać w każdym momencie.

 

 

Przypominamy również, że wyprzedzać należy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie tego manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Należy także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących limitów. Niezwykle ważne jest również zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, szczególnie na drogach szybkiego ruchu, gdzie w ciągu sekundy nasz pojazd pokonuje znaczną odległość Zwracajmy jednocześnie uwagę na znaki drogowe.

Wszystkim kierującym przypominamy także, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, to niezwykle poważne wykroczenia, które często przyczyniają się do zaistnienia wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych użytkowników dróg.

podkom. Przemysław Ratajczyk
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama