BOGATYNIA – XXII Powiatowa Liga Pływacka

27 stycznia wystartowała XXII Powiatowa Liga Pływacka „O Uśmiech Dziecka” organizowana w Centrum Sportowo Rekreacyjnym w Zgorzelcu.

You are currently viewing BOGATYNIA – XXII Powiatowa Liga Pływacka

Blisko 250 zawodników z zaprzyjaźnionych klubów z Dolnego Śląska rozpoczęło rywalizację, której finał przypada 18-go maja, kiedy to po 3 edycjach tej imprezy zostaną wyłonieni najbardziej wszechstronni zawodnicy. Pływacy będą zbierać punkty na każdej edycji zawodów rywalizując za każdym razem stylem dowolnym oraz stylem grzbietowym, klasycznym i motylkowym na poszczególnych edycjach imprezy.

 

 

Za nami pierwsza edycja, na której licznie przybyła bubliczność mogła dopingować zawodników ścigających się w stylu dowolnym i grzbietowym.
Bogatyński klub Patomswim był reprezentowany przez niespełna trzydziestu zawodników, dla których niejednokrotnie były to pierwsze zawody wyjazdowe gdzie mogli poczuć smak rywalizacji.

Wróciliśmy z tarczą, pełni pozytywnej motywacji do dalszej pracy, chęci doskonalenia swoich umiejętności, bardziej doświadczeni i odporni na stres związany z udziałem w zawodach. Mimo bardzo licznej konkurencji wywalczyliśmy wiele czołowych miejsc. Olbrzymie znaczenie mają ustanawiane rekordy życiowe, będące odzwierciedleniem najczęściej ciężkiej pracy, która po wielu miesiącach i latach treningu doprowadza do umiejętności nieosiągalnych dla nietrenującej młodzieży.

 

 

Wśród najmłodszych pływaków (do lat 9) po dwóch konkurencjach z drugiego miejsca cieszy się Peremicka Malwina, a z czwartego Gorczyca Anastazja (8 lat). Wśród chłopców również w czołówce był Kuczko Seweryn- zakończył rywalizację na 4 miejscu, Siadkowski Bartosz na miejscu 6, a tuż za nim Gutowski Tymon, Glama Przemysław oraz Purzycki Igor.

Wśród dziewcząt 10-11 letnich siódme miejsce na 46 startujących zajęła Bochno Natasza, Antczak Apolonia 16 miejsce, Peremicka Hanna 17 miejsce, Majchrzak Anna 26 miejsce. Wysoko w rywalizacji uplasowały się dziewczęta 12 i 13 letnie , gdzie przy silnej konkurencji uplasowały się na 5 miejscu – Felner Luiza i 7 miejscu Kuczko Zofia, 12 miejscu Dziadosz Marcelina oraz Wolkiewicz Nadia na 21 miejscu spośród 36 startujących w tej kategorii.

Powody do ogromnej radości i satysfakcji miał Karol Glama , który zajął wysokie 2 miejsce na 36 startujących w kategorii 10-11 lat. Jego kolega z grupy – Filip Mrozek zajął 8 miejsce. W kategorii chłopców 12-13 lat reprezentowali nas Julian Stelmach (14 miejsce), Gorczyca Karol (20 miejsce), Uber Andrzej (24 msc), na 36 startujących.

Gratulujemy wyników zawodnikom i trenerom Patomswim. Zapraszamy do dalszego śledzenia rywalizacji naszych pływaków. Następna edycja ligi już 23 marca 2024 roku. Do zobaczenia.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama