BOGATYNIA – XVII Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

W czwartek, 9 listopada 2023 r., o godz. 15.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, odbył się XVII Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. W przeglądzie udział wzięły osoby niepełnosprawne z domów opieki, ośrodków pomocy społecznej, szkół z oddziałami integracyjnymi i pracowni artystycznych oraz osoby niezrzeszone. Dyrektor BOK Marcin Woroniecki serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych, przedstawił program […]

You are currently viewing BOGATYNIA – XVII Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

W czwartek, 9 listopada 2023 r., o godz. 15.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, odbył się XVII Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

W przeglądzie udział wzięły osoby niepełnosprawne z domów opieki, ośrodków pomocy społecznej, szkół z oddziałami integracyjnymi i pracowni artystycznych oraz osoby niezrzeszone. Dyrektor BOK Marcin Woroniecki serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych, przedstawił program imprezy i zaprosił na scenę patrona honorowego imprezy Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza, który oficjalnie otworzył przegląd.

Obejrzeliśmy 17 występów artystycznych: przedstawienia teatralne, prezentacje taneczne, prezentacje wokalne, instrumentalne i wokalno-instrumentalne solistów i zespołów. Z rąk Burmistrza uczestnicy otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy oraz upominki, natomiast placówki otrzymały paczki z materiałami do organizacji warsztatów integracyjnych i plastycznych. Po występach festiwalowych przyszedł czas na tegoroczną niespodziankę, którą był występ zespołu dziecięcego „Małe TGD”. Cała sala przez godzinę podskakiwała śpiewając razem z zespołem radosne piosenki, a największy hit „Góry do góry” dosłownie „rozniósł” salę widowiskową!

 

 

Dziękujemy za super energię! Po muzycznych emocjach wszyscy udali się do galerii stopART, gdzie prezentowana była wystawa twórczości osób z niepełno sprawnościami. Obejrzeliśmy oryginalne prace plastyczne, ceramiczne, fotograficzne, robótki ręczne i rzeźby. Wielki finał odbył się w sali tanecznej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury gdzie na wszystkich czekał poczęstunek oraz pyszny tort. Serdecznie dziękujemy za obecność na XVII Międzynarodowym Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych i zapraszamy na kolejny już za rok! Imprezę ze sceny poprowadził Dyrektor BOK Marcin Woroniecki. Prace artystów można podziwiać w naszej galerii do końca listopada w godzinach otwarcia Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury
Współorganizator: Urząd Miasta i Gminy Bogatynia
Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia
Sponsor: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA
Nagłośnienie i oświetlenie: @Justsound – Nagłośnienie, Oświetlenie, Technika Estradowa

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama