BOGATYNIA – Wszechobecne wysypiska

Dzikie wysypiska to nadal problem, z którym wiele gmin się zmaga. W Naszej Gminie, na co dzień stykamy się z tym problemem.

You are currently viewing BOGATYNIA – Wszechobecne wysypiska

Dzikie wysypiska powstają zarówno w nowych miejscach jak i tych już uprzątniętych. Możemy je zauważyć w centrum miasta, na ścieżce rowerowej czy w lesie.

Dzikim wysypiskiem są również śmieci ustawione pod wiatami śmietnikowymi.

Codziennie obok nich przejeżdżamy, spacerujemy.. Czy wszystkie powstają pod osłoną nocy? A może tak się już przyzwyczailiśmy do ich widoku w najmniej oczekiwanych miejscach, że nic nas już nie dziwi i nie reagujemy, na tych którzy je tworzą ?

W ramach akcji uprzątania dzikich wysypisk wraz z Wydziałem Ochrony Środowiska UMiG w Bogatyni zlokalizowaliśmy niektóre i przystąpiliśmy do realizacji działań związanych z ich uprzątaniem. Musimy jednak jako mieszkańcy tej Gminy mieć świadomość, że usunięcie każdego z dzikich wysypisk wiąże się z ogromnymi kosztami jakie ponosimy MY Mieszkańcy.
W zeszłym roku koszt usuwania dzikich wysypisk wyniósł blisko 100 tysięcy złotych.

 

 

Gdybyśmy nie ponosili kosztów związanych z usuwaniem dzikich wysypisk, moglibyśmy wyremontować place zabaw, postawić nowe ławki, kosze na śmieci oraz zrealizować wiele innych działań.
To jest tak zwany koszt utraconych możliwości, a niepokojące jest to, że większość ze śmieci tworzących dzikie wysypiska wystarczyło wywieźć do PSZOK.

Koszt usunięcia przykładowego dzikiego wysypiska to ok 8 400 zł
Przypominamy, że lokalizację dzikich wysypisk można zgłaszać do Wydziału Ochrony Środowiska i Glospodarki Komunalnej w UMiG pod nr. telefonu 75 77 25 383 (384) oraz poprzez aplikację EcoHarmonogram.

Źródło: GPO Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o o

Loading

Reklama
Reklama