BOGATYNIA – UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

W dniach 14-15 sierpnia mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia wraz z Burmistrzem Wojciechem Dobrołowiczem świętowali Dzień Wojska Polskiego, który został objęty honorowym patronatem sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Marzena Machałek oraz Senatora RP Rafał Ślusarz.

You are currently viewing BOGATYNIA – UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

Obchody rozpoczęły się od Pikniku Rodzinno-Patriotycznego zorganizowanego na terenie Stadionu Miejskiego. Na spotkanie z mieszkańcami przybyła Marzena Machałek. Podczas pikniku zostało przygotowanych wiele atrakcji m.in.: pokaz sprzętu wojskowego, stanowiska służb mundurowych, animacje dla dzieci.

Zespół Lokalny „Amazonki” oraz Klub „Izis” na scenie zaśpiewały patriotyczne pieśni. Na miejscu można było skosztować wielu smacznych potraw.

Zwieńczeniem pikniku był wyjątkowy koncert Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, który w tym roku obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia. Było gromkie „Sto lat” i urodzinowy tort dla Zespołu od mieszkańców gminy Bogatynia.

15-go sierpnia drugi dzień obchodów rozpoczął się od Mszy Świętej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni. Mszy przewodniczył i patriotyczne kazanie wygłosił dziekan bogatyński ks. Ryszard Trzósło.

Po Mszy w towarzystwie Zakładowej Orkiestry Dętej KWB „Turów” oraz bardzo licznie przybyłych pocztów sztandarowych, obecni na uroczystości przeszli do Parku im. Jana Pawła II.

 

 

Podczas wciągania flagi państwowej na maszt został odśpiewany hymn, następnie Senator RP Rafał Ślusarz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz wygłosili przemówienia okolicznościowe. Na zakończenie zostały złożone kwiaty przez licznie przybyłe delegacje, jako wyraz pamięci i czci dla żołnierzy, którzy przelali swoją krew dla wolnej i niepodległej Ojczyzny.

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz złożył podziękowania dla mieszkańców za wspólne świętowanie oraz dla Dyrektora Bogatyńskiego Ośrodka Kultury Marcin Woroniecki i Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Adama Ignatowicza za całą organizację wydarzenia.

Sponsorem wydarzenia było PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA
Organizatorem obchodów był: Urząd Miasta i Gminy, Bogatyński Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Pucio_Pucio

    Staram się być tolerancyjny wobec katolików. Ale czy oni muszą się z tym tak obnosić?!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama