BOGATYNIA – Mikołajkowe Zawody Pływackie – I edycja ligi pływackiej

W miniony piątek tj. 15.12.2023 r. na pływalni przy SP 3 odbyły się mikołajkowe zawody pływackie połączone z pierwszą edycją Ligi Pływackiej dla wszystkich dzieci z MiG Bogatynia.

You are currently viewing BOGATYNIA – Mikołajkowe Zawody Pływackie – I edycja ligi pływackiej

Ponad 160 pływaków w wieku od 4 do 15 lat podjęło rywalizację w świątecznym nastroju i muzyce. Tego dnia liczyła się dobra zabawa oraz możliwość zobaczenia przez rodziców postępów pływackich swoich dzieci. Impreza była zarazem pierwszą edycją ligi pływackiej – czyli cyklu zawodów, które zakończą się przed wakacjami. Dzieci z roczników 2014 i młodszych do pokonania miały jedną długość basenu. W tej kategorii wiekowej padło wiele wartościowych wyników, a rodzice mogli z byłej restauracji nad basenem oglądać umiejętności swoich pociech. Pierwszy raz w historii klubu już czteroletnie „bobasy” mierzyły się z całą 25-metrową długością basenu, tym samym dołączając do wielkiej rodziny pływackiej. Dla bezpieczeństwa najmłodsi byli asekurowani z wody przez starsze pokolenie doświadczonych pływaków. Zawodnicy z roczników 2013 i starsi musieli pokonać 50-metrowe odległości dwoma stylami. Nie zawiedli rodzice, którzy bardzo licznie wszystkim kibicowali. W zawodach udział brali również starsi zawodnicy ze Zgorzelca, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony. Impreza była również okazją do wsparcia Szymona Olejniczaka, ucznia z SP3, który zmaga się z chorobą. Zebrane środki w wysokości 725,43 oraz 10 euro, będą przekazane na pomoc w leczeniu.

W obecności Pana Adama Ignatowicza – Dyrektora OSiR Bogatynia wydarzenie otworzył Pan Wojciech Dobrołowicz – Burmistrz MiG Bogatynia. Medale, prezenty i mikołajkowa niespodzianka zwieńczyły bogatyńską imprezę, które osobiście wręczył prawdziwy Mikołaj. Dodatkową niespodzianką były vouchery ze zniżką na zapiekankę w pobliskiej restauracji.

 

 

Kolejne trzy edycje cyklu zawodów już w nowym roku kalendarzowym. Na przełomie maja i czerwca odbędzie się finałowa edycja. po której nastąpi uroczyste podsumowanie roku pływackiego. Do klasyfikacji generalnej w rocznikach koniecznym jest wzięcie udziału w 3 z 4 edycji.

UKS Patomswim i OSiR Bogatynia składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powrotu Ligi Pływackiej do kalendarza imprez sportowych. W szczególności dziękujemy:
– władzom SP 3 za udostępnienie pływalni i współpracę w sprawach technicznych,
– obsłudze zawodów i wolontariuszom za sprawne przeprowadzenie imprezy,
– firmie ratowniczej WSR oraz ratownikom medycznym za zabezpieczenie imprezy,,
– Bogatyńskiemu Stowarzyszeniu „Amazonki” i Klubowi Puszystych za udostępnienie pomieszczenia nad basenem dla kibiców,
– Panu Hubertowi Kulakowi za vouchery z „Mega Zapiekanki 40cm” w Bogatyni,
– Rodzicom za liczne przybycie.
Gratulujemy wszystkim wspaniałych wyników. Najmłodszym gratulujemy ponadto odwagi w pierwszych krokach zdrowej rywalizacji.
Zawody były współfinansowane ze środków UMiG Bogatynia.

Źródło: UKS PATOMSWIM Bogatynia

Loading

Reklama
Reklama