BOGATYNIA – Finał zabawy z językiem polskim

„Bohaterowie Fredry piszą dyktando” to tytuł XIII Dyktanda dla Dorosłych, które odbyło się 25 listopada w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia objął wydarzenie Patronatem honorowym.

You are currently viewing BOGATYNIA – Finał zabawy z językiem polskim

W konkursie mieszkańcy Bogatyni zmierzyli się z polską ortografią i sprawdzili swoje umiejętności. W XIII ortograficznej imprezie wzięło udział 14 osób.

Zwycięzcy tegorocznej edycji:

– Bogatyńskim Mistrzem Ortografii został i „Złoty Kałamarz” otrzymał Jarosław Jurkowski z Zakrzowa powiat Kędzierzyn-Koźle,

– Bogatyńskim I Wicemistrzem Ortografii została i „Srebrny Kałamarz” otrzymała Katarzyna Mandyk,

– Bogatyńskim II Wicemistrzem Ortografii został i „Brązowy Kałamarz” otrzymał Krzysztof Bieńkowski.

Wyróżnienia otrzymali:

– Iwona Józefowicz,

– Joanna Kruk,

– Dorota Bojakowska,

– Tomasz Kuczaj,

– Jerzy Stachyra,

– Anna Kazimierska,

– Ewa Kępińska.

Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i bilety na koncert Sławka Uniatowskiego w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.

Gratulacje!!!

W oczekiwaniu na wyniki konkursu grupa teatralna wystawiła sztukę teatralną Aleksandra Fredry „Z jakim się wdajesz, takim się stajesz” oraz fragment „Ślubów panieńskich”. Zespół wokalny zaśpiewał piosenki patriotyczne z dedykacją dla Aleksandra Fredry. Bo Aleksander Fredro i jego bohaterowie byli honorowymi gośćmi bogatyńskiej imprezy ortograficznej.
Przy kawie i domowych wypiekach koleżanek z klubu Izis uczestnicy konkursu mogli podzielić się wrażeniami z imprezy.

 

 

Podziękowania i gratulacje złożyła prezes klubu Wanda Trojanowska:
Szanowni Państwo, wiele osób przyczyniło się do przygotowania tej ortograficznej imprezy. Słowa podziękowania kieruję do pana Burmistrza Wojciecha Dobrołowicza i pracowników urzędu miasta, dziękuję Dyrektorowi Bogatyńskiego Ośrodka Kultury panu Marcinowi Woronieckiemu i pracownikom, dziękuję pracowni teatralnej, Dyrektor Publicznej Biblioteki pani Bożenie Mazowieckiej i pracownikom, komisji konkursowej koleżankom polonistkom z bogatyńskich szkół, koleżankom z Klubu Nauczycielskiego Izis za przygotowanie programu artystycznego, dziękuję telewizji kablowej. Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu i gratuluję zwycięzcom.

Dotacje na realizację projektu „Bawmy się z Aleksandrem Fredrą, bo i śmiech niekiedy może być nauką” Klub Nauczycielski Izis otrzymał od Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia. Na zajęcia warsztatowe pozyskałyśmy środki z Urzędu Marszałkowskiego na projekt „Nie ma nic piękniejszego niż pobudzać ludzi do śmiechu, a Fredro wciąż bawi”.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama