Bieg przy pochodniach Mostami Europa-Miasta

3 listopada odbędzie się 17. edycja Biegu przy Pochodniach Mostami Europa-Miasta Zgorzelec-Görlitz im. Heinza Andersa. Co roku impreza ta łączy miłośników sportu z Polski i Niemiec. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse o długości 4 i 8 km, na trasie przebiegającej przez mosty łączące Zgorzelec i Görlitz.

You are currently viewing Bieg przy pochodniach Mostami Europa-Miasta

Zawodnicy tradycyjnie rozpoczną zmagania na Moście Staromiejskim. Poszczególne biegi wystartują o następujących godzinach:

godz. 18:30 – bieg na dystansie 8 km
godz. 18:40 – bieg na dystansie 4 km

Trasa biegu: Most Staromiejski – Uferstrasse – Furtstraße – Am Stadtpark – Most im Jana Pawła II –ul. Piłsudskiego – ul. Wolności – ul. Cienista – ul. Daszyńskiego – ul. Wrocławska – Most Staromiejski

Zgłoszenia do udziału w zawodach można dokonać online za pomocą linku: my.raceresult.com do dnia 31 października.

Ostatnia możliwość rejestracji i wydawanie numerów startowych: 3 listopada w godzinach od 16:45 do 17:45 na Moście Staromiejskim.

Opłata startowa (w tym chip) to 20 zł lub € 5 – płatne gotówką w dniu zawodów od godz. 16:45 do 18:00 podczas odbioru numeru startowego na Moście Staromiejskim.

 

 


Jakie są nagrody za zwycięstwo?

Dla zwycięzców Biegu przy Pochodniach zarówno w kategorii „kobiety jak i „mężczyźni”, na obu dystansach, przewidziano nagrody w formie kart podarunkowych o wartości 300 zł za miejsca pierwsze, 200 zł za miejsca drugie oraz 100 zł za miejsca trzecie.

Każdy uczestnik, który ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy dyplom uczestnictwa. Dla wszystkich startujących, organizatorzy przewidzieli także nagrody rzeczowe do rozlosowania w loterii fantowej.

Karty podarunkowe i nagrody rzeczowe są współfinansowane przez Burmistrza Miasta Zgorzelec.


Utrudnienia w ruchu:

W związku z Biegiem przy Pochodniach, 3 listopada w godzinach od 18:30 do 21:00, mogą wystąpić niewielkie utrudnienia w ruchu drogowym. W tym czasie na Moście Jana Pawła II oraz na ul. Wolności zostanie wydzielona część jezdni przy użyciu pachołków drogowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom biegu. Dodatkowo w rejonie Mostu Staromiejskiego oraz przy Moście Jana Pawła II, funkcjonariusze policji będą kierowali ruchem pojazdów.

Jako współorganizatorzy wydarzenia, zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich kierowców o wyrozumiałość i stosowanie się do wskazówek służb porządkowych oraz wolontariuszy.

Organizatorami wydarzenia są: Europamarathon Görlitz-Zgorzelec e.V., Urząd Miasta Zgorzelec, Edi-Team Zgorzelec oraz Oberlausitzer Kreissportbund e.V.

Źródło: WES

Loading

Reklama
Reklama