Biedronka z dużym wzrostem przychodów

Jeronimo Martins, portugalski właściciel Biedronki, podał wyniki finansowe. Przychody popularnego w Polsce dyskontu wzrosły w pierwszej połowie br. o prawie jedną czwartą, do ponad 10 mld euro. Biedronka planuje w tym roku powiększyć sieć o 130-150 sklepów — wynika z najnowszego raportu.

You are currently viewing Biedronka z dużym wzrostem przychodów

„W Polsce, na rynku z malejącymi wolumenami, Biedronka zintensyfikowała dynamikę sprzedaży i osiągnęła świetne wyniki, dodając 2 mld euro do swojej sprzedaży w okresie sześciu miesięcy i po raz kolejny zdobywając udziały w rynku” — czytamy w raporcie.

Przychody Biedronki

Przychody sieci Biedronka wzrosły w I półroczu br. o 24 proc. rok do roku, do 10,32 mld euro (równowartość ok. 45 mld zł).

Z kolei tylko w II kwartale przychody wzrosły o 20,4 proc. do 5,48 mld euro (ok. 24 mld zł). Sprzedaż porównywalna (LFL) wzrosła o 20,5 proc. w pierwszej połowie roku i wzrosła o 17 proc. w II kwartale.

Firma podtrzymała, że w tym roku wydatki na inwestycje mogą być zbliżone jak w ubiegłym roku i mogą wynieść ok. 1 mld euro (z czego ok. 45 proc. w Polsce).

Biedronka planuje dodać w tym roku 130-150 lokalizacji do swojej sieci sklepów. W I półroczu Biedronka otworzyła 50 sklepów (37 netto).

Przychody Jeronimo Martins

Cała grupa Jeronimo Martins miała w drugim kwartale 2023 r. 217 mln euro zysku netto, co oznacza wzrost o 24,8 proc. — podała spółka w raporcie. Przychody wzrosły w tym okresie o 21 proc. do ok. 7,709 mld euro.

Z kolei w całym I półroczu 2023 r. przychody wyniosły 14,513 mld euro (wzrost o 22,1 proc. rok do roku), a zysk netto wyniósł 356 mln euro (wzrost o 36,3 proc.).

Źródło: businessinsider.com.pl

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Agata

    Dochody wzrosły o 24 procenty, bo zapłacił za to zwykły Kowalski. To jest moloch, który myśli, że wszystko mu wolno. Mam pytanie a gdzie jest Państwowa Inspekcja Handlowa, czy taka instytucja jeszcze jest w naszym kraju. Jak widać, nie ruszać lepiej tego tematu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama