Bezpiecznie pieszo i na rowerze w Zgorzelcu

Zgorzelec zainwestuje 381 128 zł w rozwiązania, które poprawią bezpieczeństwo pieszych i małych rowerzystów. Aż 85% tej kwoty to unijne dofinansowanie, które w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Funduszy i Rozwoju Regionalnego, otrzymał nasz projekt „Bezpieczny pieszy w Gminie Miejskiej Zgorzelec – doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej”.

You are currently viewing Bezpiecznie pieszo i na rowerze w Zgorzelcu

Zgorzelecki pomysł na poprawę bezpieczeństwa pieszych i małych rowerzystów uzyskał pozytywną ocenę i znalazł się na liście 257 beneficjentów, których projekty otrzymały dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W naszym przypadku dofinansowanie wynosi 324 000 zł, co stanowi 85% wartości całego zadania wycenionego na 381 128 zł. Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana 7 marca 2023 r.

Zmiany na przejściach dla pieszych i miasteczka rowerowe

Projekt, którego realizacja powinna zakończyć się do dnia 1 września br., obejmuje:

1. Wybudowanie wyniesionych przejść dla pieszych w 9. lokalizacjach:

 •  ul. Broniewskiego w obrębie skrzyżowania z ul. Moniuszki
 •  ul. Broniewskiego w obrębie skrzyżowania z ul. Szymanowskiego
 •  ul. Francuska na wysokości przedszkola
 •  ul. Łużycka na wysokości sklepu Biedronka
 •  Poniatowskiego przy wejściu do Parku im. I. Paderewskiego
 •  ul. Lubańska przy Hali PGE Turów Arena
 •  ul. Lubańska na wysokości sklepu Biedronka

 

 

Dzięki wyniesionym przejściom piesi i rowerzyści będą lepiej widoczni, a więc bezpieczniejsi. Podwyższony próg skłoni też kierowców zbliżających się do przejścia dla pieszych do ostrożności i jazdy z mniejszą prędkością.

2. Doposażenie przejść dla pieszych przez ul. Lubańską (przy sklepie Biedronka) i przez ul. Słowiańską w wyświetlacze prędkości, które będą ostrzegać kierowców jadących zbyt szybko.

3. Doposażenie podstawowych szkół publicznych w Zgorzelcu, tj. SP nr 2, SP nr 3 i SP nr 5, w mobilne miasteczka rowerowe składające się m.in. z mat gumowych, sygnalizatorów świetlnych oraz kolejowych z rogatkami, znaków drogowych. Miasteczka będą rozkładane na boiskach przyszkolnych w czasie prowadzenia zajęć „Edukacja dla bezpieczeństwa”.

Źródło: UM WFR

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Rowerzysta

  Po przeczytaniu informacji o przejściach nie zauważyłem aby byla wzmianka o przejeździe rowerem na drodze rowerowej ER40 z pobliżu Citronexu i Zagrody Kołodzieja.
  Tamtędy że Zgorzelca przebiega droga rowerowa ER40 w kierunku Łagowa. Przy dużym nasileniu ruchu bardzo ciężko jest przekroczyć DK30. Więc potynie kiedy tam zostanie zrobione przejazd rowerowy że światłami

 2. Norbi

  Proponuję jedno wzniesione przejście na lubańskiej obok czerwonej torebki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama