Czy laserowe usuwanie blizn jest skuteczne?

Laserowe usuwanie blizn to zabieg, który jest wyjątkowo często wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej. W jakich przypadkach się sprawdza? Czy warto poddać się laserowemu usuwaniu blizn?

You are currently viewing Czy laserowe usuwanie blizn jest skuteczne?

Laserowe usuwanie blizn. Co to takiego?

Do usuwania blizn zazwyczaj używa się specjalistycznego narzędzia, którego praca polega na kierowaniu precyzyjnej wiązki laserowej na zmianę wybraną przez specjalistę. Ma on również możliwość sterowania siłą i natężeniem tej wiązki, w zależności od oczekiwanych efektów zabiegowych. Usuwanie laserowe blizn polega na precyzyjnym podgrzewaniu i wypalaniu tkanki bliznowatej w sposób zupełnie bezpieczny dla organizmu pacjenta.

Na stronach sprawdzonych gabinetów medycyny estetycznej, takich jak https://usuwanie-blizn.com/ znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat tego, jak przygotować się do zabiegu, jakie są przeciwwskazania do jego wykonania oraz jak dbać o skórę po zabiegu.

Czy laserowe usuwanie blizn jest dla każdego?

Generalnie laserowe usuwanie blizn uznawane jest za najbezpieczniejszy sposób pozbywania się wszelkich znamion i zmian skórnych, w tym blizn. Jednak jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej, również i tutaj występują przeciwwskazania. Do najważniejszych z nich zalicza się ciążę i laktację, zaawansowaną cukrzycę, aktywne choroby wirusowe i zmiany dermatologiczne w miejscu poddawanym zabiegowi. Pełna lista przeciwwskazań jest dłuższa: specjalista zapoznaje z nią w czasie konsultacji przed zabiegowych. Warto jednak wiedzieć, że zdecydowana większość osób może poddać się zabiegowi.

Jakie są zalety laserowego usuwania blizn?

Oprócz bezpieczeństwa, za najważniejszą zaletę laserowego usuwania blizn uznaje się skuteczność. Już po pierwszej sesji zmiany skórne są o ok. 80 procent mniej widoczne. Dodatkowo jest to zabieg nie wymagający znieczulenia: pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort przypominający pieczenie. Po zabiegu nie ma potrzeby poddawania się rekonwalescencji: przez pierwsze 2-3 doby należy unikać długiego moczenia miejsca po bliźnie. Dodatkowo wskazane jest chronienie miejsca przed działaniem promieni słonecznych i stosowanie najwyższych filtrów UV. Więcej na temat laserowego usuwania blizn przeczytasz tutaj: https://usuwanie-blizn.com/laserowe-usuwanie-blizn.

Loading

Reklama
Reklama