Święto Policji

Awanse na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia i nagrody dla policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

You are currently viewing Święto Policji

Tegoroczne Święto Policji obchodzone jest w 104. rocznicę powołania Policji Państwowej. Obchody patronatem honorowym objął Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk.

Święto Policji to szczególny dzień dla wszystkich funkcjonariuszy. To czas awansów, wyróżnień oraz podziękowań dla tych, którzy każdego dnia narażają swoje życie by dbać o bezpieczeństwo obywateli.

W tym roku 35 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne: 1 funkcjonariusz w korpusie oficerów młodszych policji, w korpusie aspirantów 14 funkcjonariuszy, w korpusie szeregowych 13 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów 7 funkcjonariuszy.

Ponadto była to okazja do wyróżnienia funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przez przedstawicieli samorządów lokalnych z powiatu zgorzeleckiego. Nagrodą motywacyjną ze środków samorządowych przekazanych przez Powiat Zgorzelecki za osiągnięcia w służbie wyróżnionych zostało 17 funkcjonariuszy, ze środków samorządowych przekazanych przez gminę miejską Zgorzelec wyróżnionych zostało 8 funkcjonariuszy, ze środków samorządowych przekazanych przez gminę wiejską Zgorzelec 3 funkcjonariuszy, ze środków samorządowych przekazanych przez gminę Bogatynia wyróżnionych zostało 13 funkcjonariuszy, ze środków samorządowych przekazanych przez gminę Pieńsk wyróżnionych zostało 2 funkcjonariuszy, ze środków samorządowych przekazanych przez gminę Węgliniec wyróżnionych zostało 3 funkcjonariuszy, ze środków samorządowych przekazanych przez gminę Zawidów 2 funkcjonariuszy, ze środków samorządowych przekazanych przez gminę Sulików za osiągnięcia wyróżnionych zostało 2 funkcjonariuszy.

Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu za wzorowe i profesjonalne wypełnianie obowiązków służbowych oraz przejawianie inicjatywy w pracy wyróżnił nagrodami rzeczowymi oraz listami gratulacyjnymi 4 pracowników zgorzeleckiej komendy.

 

 

Z uwagi na śmierć naszego Kolegi młodszego aspiranta Patryka Domalika uroczyste obchody Święta Policji w zgorzeleckiej komendzie zostały odwołane. Kierownictwo wraz z policjantami i pracownikami zgorzeleckiej jednostki uhonorowali ten dzień Mszą Świętą, która odprawiona została w intencji wszystkich policjantów, przede wszystkim tych poległych na służbie.

Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinspektor Jarosław Burdzy składa podziękowania za dotychczasową współpracę tym wszystkim, z którymi na co dzień pracujemy, władzom samorządowym, służbom mundurowym, oraz przedstawicielom prokuratury i sądownictwa.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Julka

    Szkoda, że nie ma wśród Was P.Patryka.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama