Areszt dla recydywisty za rozbój i znieważanie małoletniego

Sprawca ma na swoim koncie wyroki za podobne przestępstwa, dlatego teraz grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

You are currently viewing Areszt dla recydywisty za rozbój i znieważanie małoletniego

W minioną niedzielę dyżurny zgorzeleckiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który napa na klienta sklepu i ukradł mu plecak. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej jednostki. Jak ustalili funkcjonariusze 16-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego na jednej z ulic w mieście zaczepił obcy mu mężczyzna. Zażądał od niego pieniędzy, groził mu, szarpał nieletniego, któremu udało się uciec do jednego ze sklepów. Napastnik jednak wszedł za nim i stosując siłę fizyczną wyszarpał mu plecak. Cały czas sprawca był bardzo agresywny i nawet po kradzieży mienia pokrzywdzonego stosował wobec niego siłę fizyczną, popychał i znieważał.

 

 

Policjanci w wyniku podjętych działań zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego karany już za podobne przestępstwa.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu przedstawił zatrzymanemu zarzuty za rozbój oraz znieważenie. Tym samym biorąc pod uwagę okoliczności popełnionego czynu, zachowanie sprawcy, agresja z jaką działał wobec małoletniego, sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego najsurowszy, izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Sprawca odbywał już kary więzienia za podobne przestępstwa dlatego teraz może mu grozić do 18 lat pozbawienia wolności.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Ziobro

  On nie napadł na klienta sklepu ! Ten dzieciak chciał się tam schronić a właściciel sklepu go wyrzucił nie udzielił mu pomocy….

  1. RudiO

   Chciał się schronić…
   myślał że ktoś mu tyłek obroni…

 2. RudiO

  Powinniscie być karani za to co piszecie w swoich artykułach…

 3. XD

  Szkoda że Łabędzia nie potrafią przegonić xd

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama