Apel policji

Policjanci apelują o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.

You are currently viewing Apel policji

Synoptycy na kolejne dni zapowiadają opady śniegu, a w nocy ujemne temperatury, co oznacza trudne warunki na drogach. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na błocie pośniegowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.

 

 

Zanim ruszymy w drogę pamiętajmy, aby odśnieżyć pojazd. Zalegające na dachu, czy na naczepie pojazdu warstwy śniegu lub lodu, mogą być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Apel kierujemy również do pieszych, aby zachowali większą ostrożność. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Pieszy powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym na drodze. Elementy odblaskowe sprawią, że poruszając się po drodze pieszy będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama