Akcja służb ratowniczych przy ul. Baczyńskiego w Zgorzelcu

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (07.03.23) około godziny 18-tej. Mieszkańców budynku zaniepokoił wyczuwalny zapach gazu.

You are currently viewing Akcja służb ratowniczych przy ul. Baczyńskiego w Zgorzelcu

Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano mieszkańców budynku wielorodzinnego w trakcie ewakuacji. Z budynku ewakuowało się łącznie 14 osób.

Z informacji, uzyskanej od właścicielki jednego z lokali ustalono, że na klatce schodowej wyczuwalny jest zapach podobny do zapachu gazu ziemnego.

Jak się okazało, zapach powstał w skutek udrażniania kuchennej rury kanalizacyjnej. Chemiczny środek do udrażniania rur w kontakcie z wodą wytworzył opary, które mieszkanka przewietrzyła otwierając drzwi na klatkę schodową budynku.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Miernikiem wielogazowym dokonano pomiaru na obecność gazów niebezpiecznych we wszystkich pomieszczeniach budynku (piwnica, lokale na parterze, pierwszym i drugim piętrze, klatce schodowej oraz poddaszu)  – nie stwierdzono zagrożeń. Pracownicy pogotowia gazowego przeprowadzili dodatkowe pomiary specjalistycznym miernikiem do gazu ziemnego – wynik negatywny.

 mł.bryg.Hubert Jarosz

Kierownik Sekcji kontrolno-rozpoznawczej.

Fot. Mariusz Pozorski

Loading

Reklama
Reklama