Afgańczycy zatrzymani w Zgorzelcu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu zatrzymali sześciu Afgańczyków, którzy nielegalnie przebywali w naszym kraju. Cudzoziemcy po wydaniu decyzji będą musieli wrócić do kraju pochodzenia.

You are currently viewing Afgańczycy zatrzymani w Zgorzelcu

W piątek 3 listopada funkcjonariusze SG z placówki w Zgorzelcu podczas realizacji zadań mających na celu zapobieganie nielegalnej migracji na terenie miasta wylegitymowali sześciu Afgańczyków, w wieku od 18 do 34 lat. Jedynie czterech cudzoziemców okazało do kontroli afgańskie paszporty. Pozostałych dwóch migrantów nie posiadało żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość.

 

 

W wyniku kontroli legalności pobytu funkcjonariusze SG ustalili, że cudzoziemcy przebywają w naszym kraju bez ważnej wizy lub innego dokumentu uprawniającego do wjazdu i pobytu w Polsce. Ponadto ustalono, że służby niemieckie kilka godzin wcześniej zawróciły cudzoziemców podczas próby wejścia na terytorium Niemiec.

Z uwagi na nielegalny pobyt w naszym kraju cudzoziemców zatrzymano oraz wszczęto wobec nich postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Do momentu wydania tych decyzji, czterech Afgańczyków, po zdeponowaniu dokumentów, została objęta dozorem SG. Natomiast pozostałych dwóch, do czasu ustalenia ich tożsamości oraz wydania decyzji o konieczności opuszczenia Polski, zostało decyzją sądu umieszczonych w ośrodku recepcyjnym Szefa Urzędu ds. Cudzoziemców oraz strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

por. SG Paweł Biskupik
p. o. rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Loading

Reklama
Reklama