79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

We wtorek, 1 sierpnia, o godzinie 16.50 przy krzyżu Armii Krajowej obok kościoła św. Bonifacego w Zgorzelcu odbędzie się krótka uroczystość rocznicowa Powstania Warszawskiego oddająca hołd bohaterom lata 1944r., na którą zaprasza Zarząd Obwodu Światowego Związku Żołnierzy AK.

You are currently viewing 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 1944 roku, o godz. 17.00 (nazywanej godziną „W”, jak Wolność), wybuchło Powstanie Warszawskie mające na celu wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji. Planowane na kilka dni, trwało ponad 2 miesiące.  Dla nas współczesnych to chwila, w której wspominamy cierpienia i bohaterstwo mieszkańców Warszawy oraz żołnierzy polskiego podziemia. To także okazja do przypominania nam samym a także otaczającemu nas światu, że dla nas Polaków, wolność nie ma ceny, którą nie byli bylibyśmy w stanie za nią zapłacić. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 

 

O godz. 17:00 zawyją syreny

Zgodnie z zarządzeniem  Wojewody Dolnośląskiego nr 249 z dnia 27 lipca 2023r., 1 sierpnia br. o godzinie 17:00 na terenie całego miasta zostanie przeprowadzony Trening Systemu Wczesnego Ostrzegania z użyciem podsystemu akustycznegoWyemitowanie sygnału akustycznego „Ogłoszenie alarmu”  będzie jednocześnie upamiętniało 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W symbolicznej godzinie ,,W” podczas trwania tego sygnału prosimy przystanąć w dowolnym miejscu i w godnej postawie, w chwili zadumy wspomnieć powstańczy czyn naszych przodków.

Źródło: Zarząd Obwodu Światowego Związku Żołnierzy AK

Loading

Reklama
Reklama