7 lat zakazu wjazdu do strefy Schengen

Zgorzeleccy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali czterech cudzoziemców, których pobyt na terytorium naszego kraju był nielegalny. Razem z nimi wpadł Ukrainiec, który przewoził ich do Niemiec.

You are currently viewing 7 lat zakazu wjazdu do strefy Schengen

W sobotę 22 lipca funkcjonariusze Placówki SG w Zgorzelcu prowadząc w powiecie zgorzeleckim kontrolę drogową na drodze prowadzącej do granicy z Niemcami, zatrzymali samochód osobowy marki BMW na polskich tablicach rejestracyjnych, którym kierował 45-letni Ukrainiec. Kierowca pomagał czterem migrantom (3 Somalijczykom i Kameruńczykowi) w przekroczeniu wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy.

Sprawdzenia dokonane przez funkcjonariuszy SG potwierdziły, że migranci nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pobytu w Polsce. Cudzoziemcy z uwagi na nielegalny pobyt w naszym kraju zostali zatrzymani i wobec wszystkich wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Do czasu potwierdzenia ich tożsamości oraz wydania decyzji o konieczności opuszczenia Polski, decyzją sądu umieszczono ich w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

 

 

Z kolei kierowca pojazdu został zatrzymany za udzielenie pomocy migrantom w usiłowaniu przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy. Usłyszał zarzuty i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wobec Ukraińca wydano decyzję o zobowiązaniu do natychmiastowego powrotu, z zakazem ponownego wjazdu na terytorium państw Schengen przez okres 7 lat.

Za pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Loading

Reklama
Reklama