4000 zł dla każdego

Rządy w całej Europie próbują reagować na wysoką inflację i rosnące ceny w sklepach. Oferowane są dodatki, które mają złagodzić następstwa kryzysu. Nie inaczej jest w Polsce.

You are currently viewing 4000 zł dla każdego

Dodatek osłonowy to bezzwrotne świadczenie, wypłacane w gotówce. Danina ma zrekompensować Polakom odczuwalny wzrost cen energii, gazu i żywności, jednak trafi jedynie do osób, które spełnią określone warunki. Z pomocy mogą skorzystać jedynie te osoby, których dochody netto nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym lub 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

W przypadku dodatku osłonowego obowiązywać będzie zasada złotówka za złotówkę. To oznacza, że dodatek zostanie przyznany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, jednak w tym wypadku kwota zostanie pomniejszona o wysokość przekroczenia.

4000 zł dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie Ministerstwo Pracy i Emerytur opublikowało najświeższe informacje, na temat wsparcia, jakiego może udzielić najmniej zarabiającym, albo zmagającym się z wysokimi kosztami życia. Oprócz pracujących, wsparcie dostaną również emeryci. Suma wszystkich dodatków, jakie można uzyskać w tym roku w Wielkiej Brytanii to łącznie 1350 funtów.

Polacy zamieszkujący Wielką Brytanię w tym roku mogą liczyć na dodatek od drożyzny w wysokości 900 funtów. Płatność będzie realizowana w trzech ratach: 301 funtów, 300 funtów i 299 funtów. Pierwsze przelewy pojawią się na kontach wiosną tego roku, następnie w listopadzie 2023 i wiosną 2024 r.

Według rządowych informacji, na taki dodatek mogą liczyć Polacy i otrzymujący następujące wsparcie oraz zasiłki:

 • Kredyt uniwersalny,
 • Zasiłek dla osób poszukujących pracy oparty na dochodach,
 • Wsparcie dochodu,
 • Zasiłek z tytułu zatrudnienia i wsparcia uzależniony od dochodów,
 • Kredyt emerytalny,
 • Pracowniczy kredyt podatkowy,
 • Zasiłek na dziecko.

Źródło: msn.com/pl

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Anonim

  Gdzie się zgłosić 😂

 2. lukas działania legalne

  myślę że mogę się załapać, zwłaszcza że oficjalnie nie mam dochodów 😀

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama