Jak szukać pracy bez doświadczenia w Zgorzelcu i okolicach?

Poszukiwanie swojej pierwszej pracy nie należy do najłatwiejszych. Brak doświadczenia bywa problemem dla wielu pracodawców.

You are currently viewing Jak szukać pracy bez doświadczenia w Zgorzelcu i okolicach?

Jednak nawet bez wcześniejszego zatrudnienia można znaleźć zajęcie, które będzie satysfakcjonujące i dobrze płatne. Jeżeli szukasz pracy bez doświadczenia w Zgorzelcu, dobrze trafiłeś. Oto kilka wskazówek, gdzie i jak można ją znaleźć w naszym mieście i okolicach.

Dobre źródło ogłoszeń

Najtrudniejsze w poszukiwaniu pierwszej pracy jest to, że musisz wysłać wiele aplikacji, aby w końcu ktoś się do Ciebie odezwał. Dzieje się tak, bo większość pracodawców wybiera kandydatów, którzy jakieś doświadczenie już mają. Jednak nie wszyscy. Twoim zadaniem jest dotrzeć do tych firm, które doświadczenia nie wymagają. Kluczem jest dobry portal internetowy, na którym każde ogłoszenie będzie miało z góry określone wymagania, tak, abyś nie musiał tracić swojego czasu na nietrafione aplikacje. Na stronach internetowych istnieją też oddzielne kategorie dla osób bez doświadczenia. Praca w Zgorzelcu dla uczniów, studentów i osób dopiero szukających zawodu jest, musisz tylko wiedzieć, gdzie jej szukać.

Jak najlepsza prezentacja

Jeżeli pracodawca, który oferuje pracę bez doświadczenia, wymaga wysłania CV — przygotuj je jak najlepiej. To nie jest proste, gdy rubryka z dotychczasowym zatrudnieniem pozostaje pusta. Wówczas warto napisać parę słów o sobie, swoich zaletach, mocnych stronach i zainteresowaniach. Koniecznie wpisz ukończone szkoły, uzyskane certyfikaty i języki obce. Czasami możesz dołączyć również list motywacyjny i warto z takiej możliwości skorzystać. Napisz w nim, dlaczego chcesz pracować w tym miejscu i przekonaj rekrutera, że warto dać Ci szansę.

Często w pierwszej pracy CV nie jest wymagane, skoro nie można pochwalić się dotychczasowymi sukcesami. W takim przypadku musisz zadbać o swoją prezentację. Dotyczy to już pierwszego kontaktu z firmą za pośrednictwem maila czy telefonu. Pisząc wiadomość zachowaj wszelkie formy grzecznościowe, poprawną polszczyznę i ładny układ wiadomości. Jeżeli kontaktujesz się przez telefon, koniecznie się przedstaw, mów pewnie i wyraźnie, bądź uprzejmy i optymistyczny. To znacznie zwiększy Twoje szanse na pozytywną ocenę przyszłego pracodawcy.

Aplikuj tam, gdzie masz największe szanse

Istnieje kilka branż, w których w Zgorzelcu łatwo znaleźć pracę bez doświadczenia. Warto, abyś rozważył rozpoczęcie swojej kariery zawodowej właśnie od takiego miejsca. Zdecydowanie najczęściej wybieraną pierwszą pracą jest zawód kasjera i sprzedawcy. Sklepy spożywcze i odzieżowe dają szansę bez doświadczenia. Są też dobrym miejscem, aby nauczyć się podstawowych umiejętności pracy z klientem. Jeżeli wolisz więcej ruchu, możesz zostać kurierem. Do tej pracy potrzebny jest tylko środek lokomocji, może to być zwykły rower. Podobnie wygląda zatrudnienie w sektorze doradztwa, chociaż to dużo bardziej ambitne i wymagające zajęcie. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych, banki i firmy fotowoltaiczne, uczą nowych pracowników od podstaw. To szansa na zdobycie ciekawego zawodu, ale wiąże się z koniecznością przyswojenia wielu nowych informacji.

Loading

Reklama
Reklama