Trafili za kraty

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom powiatu zgorzeleckiego za kradzieże rozbójnicze.

You are currently viewing Trafili za kraty

Wczoraj trzech sprawców kradzieży rozbójniczych trafiło do policyjnej celi. Kradzież rozbójnicza opisana jest w 281 artykule Kodeksu karnego i polega na tym, iż sprawca chcąc utrzymać się w posiadaniu zabranej rzecz bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, stosuje przemoc wobec osoby lub grozi jej natychmiastowym użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności czy też bezbronności. Taki czyn zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeden ze sprawców takiej kradzieży został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Bogatyni. 38-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego w jednym z marketów na terenie Bogatyni ukradł butelkę alkoholu. Następnie w celu utrzymania się w jej posiadaniu naruszył nietykalność cielesną interweniującego pracownika ochrony. Dodatkowo funkcjonariusze po analizie prowadzonych postępowań udowodnili mu liczne kradzieże sklepowe.

Kolejny ze sklepowych złodziei został zatrzymany na terenie Zgorzelca. Tym razem 46-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego próbował wynieść z jednego z marketów cały wózek z artykułami spożywczymi i chemicznymi. Chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego towaru szarpał i podduszał pracownika ochrony. Na szczęście jego szybka reakcja pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny, który został przewieziony do zgorzeleckiej komendy.

Ostatni z zatrzymanych który trafił za kraty, to 39-latek. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież rozbójniczą młotowiertarki w jednym z marketów na terenie Zgorzelca. I tym razem reakcja pracownika ochrony pozwoliła na odzyskanie skradzionego mienia.

Teraz wszystkim zatrzymanym za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Olo

    Gdzie są te komentarze?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama