Dlaczego warto zainwestować w irygator do zębów?

Już od najmłodszych lat byliśmy uczeni, że codzienna pielęgnacja jamy ustnej to klucz do posiadania zdrowych i białych zębów.

You are currently viewing Dlaczego warto zainwestować w irygator do zębów?

Jednak coraz więcej osób przekonuje się, że samo szczotkowanie może nie wystarczyć. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się irygatory do zębów, które do niedawna kojarzone były niemal wyłącznie z gabinetami dentystycznymi. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w irygator!

Czym są irygatory do zębów?

Najprościej mówiąc, irygator to urządzenie, które przeznaczone jest do płukania i czyszczenia jamy ustnej. Składa się on z dwóch podstawowych elementów – pełniącego funkcję rękojeści korpusu oraz końcówki do irygatorów, posiadającą dyszę strumieniową.

Wszystkie irygatory do zębów, niezależnie od producenta, wyposażone są w ten sam mechanizm. W ich wnętrzu znajduje się silniczek zasilający pompę, która z kolei pompuje wodę ze specjalnego zbiornika do wężyka, wychodzącego przez szyjkę i wypychanego strumieniem pod ciśnieniem z główki. Odpowiednio skierowany strumień czyści zęby z płytki nazębnej oraz resztek jedzenia, stanowiąc tym samym doskonałe uzupełnienie domowego zestawu dentystycznego.

Irygator – dlaczego warto go kupić?

Trzeba mieć świadomość tego, że irygatory nie należą do najtańszych sprzętów. Wysokiej jakości model od renomowanego producenta w internetowych sklepach takich jak Domowy Stomatolog kosztuje od około 200 do prawie 500 złotych. Specjaliści są jednak zgodni – jest to wydatek, który warto ponieść!

Dlaczego? Ponieważ przy pomocy irygatora szybko i wygodnie można oczyścić zęby z resztek pokarmu i płytki nazębnej – nie tylko na powierzchniach zewnętrznych i wewnętrznych, ale także ze szczelin międzyzębowych. Co więcej, takie urządzenia posiadają kilka trybów pracy – w tym tryb pulsacyjny, który idealnie nadaje się do masowania dziąseł, co poprawia ich ukrwienie i ogólną kondycję.

Owszem, można powiedzieć, że przestrzenie między zębami da się wyczyścić przy pomocy nieporównywalnie tańszych od irygatora nici dentystycznych. To prawda. Problem jednak w tym, że używając nici, łatwo doprowadzić do poranień i podrażnień dziąseł. Takie ryzyko praktycznie nie istnieje przy stosowaniu irygatorów, które można kupić w sklepie https://www.domowystomatolog.pl/.

Końcówki do irygatorów – co warto o nich wiedzieć?

Warto też mieć świadomość tego, że owszem, kupno irygatora wiąże się z dość dużym wydatkiem, jednak jest to zakup bardzo opłacalny. Takie urządzenia posiadają bowiem wymienne końcówki do irygatorów, które wystarczy tylko zmieniać co około sześć miesięcy. Co więcej, można dokupić specjalne końcówki do czyszczenia aparatów stomatologicznych, które jeszcze bardziej zwiększają funkcjonalność irygatora.

Trzeba wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy. W wielu sklepach można kupić irygatory stacjonarne, które w zestawie mają kilka końcówek. To sprawia, że z jednego urządzenia z powodzeniem może korzystać nawet kilkuosobowa rodzina! Jeśli interesują Cię irygatory, koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego Domowy Stomatolog.

Loading

Reklama
Reklama